24. (září) březen 2021

Tak dnes jsem spala 10 hodin, to není normální. Přemýšlím, zda jsem mohla přijít do  styku s mouchou tse tse, která přenáší spavou nemoc.

Vysela jsem poslední dávku semínek rajčat. Standa, po kterém jsem chtěla pouze několik semínek odrůdy Gardenberry, mi poslal tlustou obálku a v ní samé skvělé odrůdy. Prý už je letos nebude vysévat a tak dojdou alespoň nějakého užitku. Tož mu pěkně děkuji! Nedala se nevysít, ale už budu velmi složitě hledat místo. Letos asi budu muset využít nabídky souseda přes řeku a nějaké rostliny nacpat na jeho zahradu, která si ovšem žije svým životem. Budu muset podumat, jak na to. Nejspíše vykopu jamky, nasypu do nich kompost a umístím kyblík bez dna. Musím nechat rozestupy na sekačku.

Semínka jsem tentokrát vysela na toaletní papír, který jsem umístila na výsevní substrát. Semínka jsou tak hezky vidět a papír by měl lépe zachovat potřebnou vláhu. Ideální by bylo mít možnost zasypat výsev inertním kokosovým substrátem, ale ten nemám, tak je zasypu tím výsevním.

Do velikých kyblíků při přesazování paprik nacpu na dno vrstvu sena. Totéž mně bohužel napadlo u výsevních misek. Mám tedy v miskách krásnou louku a vyklíčená rajčata se v ní ztrácí. Některé z mých nápadů není dobré následovat.

Jdu si zdřímnout!

 

4 thoughts on “24. (září) březen 2021”

  1. Vše je v pohodě. Někteří umělci prostě mají různá období. Picasso měl období modré, růžové nebo africké, no a já mám spací 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *