25. březen 2021

Podařilo se mi tak nějak nevědomky vypěstovat docela slušnou přísadu zelí a květáku. Bednička s rostlinkami je pohozená v rohu skleníku a jim to tak asi vyhovuje. Napočítala jsem 15 kousků zelí a 13 květáku a nevím, kam s nimi. Měla jsem v plánu tuto přísadu vysadit do skleníku, ale ten je rozbombardovaný a plný trubek. Musím tedy jednotlivé rostlinky přepikýrovat do samostatných květináčů a to je spousta práce a substrátu navíc. Možná bych je už mohla umístit na venkovní záhon a zakrýt tunelem z netkané textilie, ale žádný záhonek ještě přichystaný nemám. Musím to napravit.

Okurka Minisprint mně mile překvapila a já si občas pochutnám na nějakém plodu. Jsou šťavnaté, křupavé a chutné. Jsem s tímto pokusem spokojená a příští sezónu jdu do toho znovu, jen si z Ruska objednám odrůdy speciálně šlechtěné pro domácí pěstování. Už jsem si jednu dokonce vybrala a to Domosed F1 od firmy Aelita.

Zrušila jsem dnešní a zítřejší směnu, ať maká zase někdo jiný, a pokusím se udělat něco užitečného na zahradě. Ráno si napíšu deset úkolů a ty musím splnit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *