11. březen 2021

Mám dnes volný den a chuť na něco hodně dobrého. Protože mám zrovna období bez cukru, tak to nemůže být nic sladkého. Pro tuto příležitost mám v lednici kousek lososa.

Aby rostlinstvo nekoukalo závistivě, tak jim taky připravím něco lahodného, výživného a velmi prospěšného. Použiji k tomu slupky z cibule a sušené droždí.

Dám vařit dva litry vody, do kterých nasypu velikou hrst cibulových slupek. Nechám vařit asi 5 minut. Odstavím a ponechám asi dvě hodiny vyluhovat, následně přecedím. Mírně ohřeji a do roztoku nasypu čajovou lžičku sušených kvasnic a polévkovou lžíci cukru. Promíchám a nechám minimálně 3 hodiny pracovat. Jeden litr této směsi pak smíchám se třemi litry vody a dobrota je hotová.

Rostlinstvo bude velice spokojené. Rozhodně se tímto elixírem zavděčím své pokojové okurce, která roste jako divá, je obsypána plody a vypadá nadpozemsky. Zítra nafotím a popíši.

1 thought on “11. březen 2021”

  1. Moja uhorka sa tiež zobudila… Zacala vyhanat uz svoje slahune. Zabudla som, ale zda sa mi, ze ste pisali, ze treba vystipovat zalistky u uhorky rovnako ako pri rajčine?
    Tiez mam prichystany rovnaky Potterovsky lektvar..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *