26. únor 2021

Krásné páteční ráno!!!

Postupně začínám stěhovat citrusy ven na sluníčko, v zimovišti už je nehezky a ponuře. Začínám s menšími kousky, které bez problémů unesu a které mají spoustu plodů k dozrání. Zimování proběhlo ku spokojenosti rostlin. Žádná z nich neutrpěla újmu a ani jsem nenašla žádné shozené listy. Prostě paráda. Spousta citrusů bude letos potřebovat přesazení. Na okamžik jsem koketovala s myšlenkou, že bych svým miláčkům pořídila skleník. Nakonec jsem to zavrhla jako zbytečnost. Nikdy jsem nepozorovala na svých citrusech žádné škůdce a mám obavy, že ve skleníku by tomu tak nebylo. Nechť tedy stromečky rostou venku na slunečném dvoře, jsou spokojené a obdařují mně nádhernou úrodou jako tomu je doposud.

Opět se potvrdil fakt, že semínka rajčat vysetá do vaječných skořápek a v dobu správného postavení planet klíčí již třetí den. Rajčátka vysetá 23. února už zvědavě vykukují ze substrátu. To je fofr!

Některé odrůdy rajčat na mně působí jako dokonalé umělecké dílo a na takový Amur Tiger se nemůžu vynadívat. Jedna krásná rostlinka už mi roste ve skleníku a pokusím se co nejvíce kousků posunout mezi mé spřátelené pěstitele. Zájem o přísadu je letos tak obrovský, že budu muset pořídit nějaký foliovník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *