25. únor 2021

Budiž jaro!

Tak dnes po ránu „no stress“, teplota krásných 10°C. To je fajn, protože jsem včera všechna rajčata bez výjimky přesunula do skleníku. Co nevidět je budou následovat papriky, které se aktivně hrnou do kvetení. Kontrolovala jsem u nich stupeň prokořenění substrátu a zatím je to v pohodě. Nádherné jsou rostlinky v air-pot květináčkách, viditelně se jim tento způsob pěstování moc líbí.

No stress pro rostliny, ale mně bolí hlava. Včera po odpolední směně jsem se stavila u kamaráda, abychom doladili podlahové vytápění ve skleníku. Myslím, že jsme byli úspěšní, ale já jsem nevyspaná. Na některých detailech jsme se zasekli 🙂

Jaro už je bez pochyby tady a já mám plné misky krásných rostlinek. Vylezlo zelí, květák, kedlubny a spousta salátu. Ředkvičky jsou ve skleníku moc spokojené a vypadají božsky. Dnes se pokusím přesadit svoji nádhernou okurku do většího květináče, ale holka už je dost vysoká a bude s ní obtížná manipulace. Mám z toho všeho dobrý pocit a velikou radost.  Definitivně jsem odstranila zářivky nad rostlinami a už budeme spoléhat pouze na světlo přirozené.

Jdu si uvařit silné kafe, vypadá to opět na krásný jarní slunečný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *