26. listopad 2020

Dnes je tedy mimořádně tmavý den a tak mi nevadila ranní směna. Mám sice doma dostatek práce a hlavně bych měla začít péct cukroví, zakázky se hromadí. Nějak se mi do toho pečení letos vůbec nechce a to mně tato činnost normálně hodně baví.

Raději přemýšlím nad blbostma, jako třeba jak a čím ozdobit příští výstavu rajčat. První ročník, který proběhl na naší zahradě a byl proto jen pro zvané, měl obrovský úspěch. Spousta lidí si stěžovala, že o ničem nevěděla a příští rok se od návštěvy nedají odradit.  Budu si muset asi pronajmout kus sousedovy zahrady. Velké akce se mají připravovat dlouho dopředu a já tedy tak činím.

Napadlo mně, že by hezky vypadaly kaskády cherry rajčat v závěsných květináčích. Kdysi jsem nabídla sazenice odrůd Tumbling Tom Red a Yellow svým odběratelům a oni se po takových rajčatech každé jaro ptají. Tak jsem pro změnu zapátrala u své letos oblíbené ruské firmy AELITA a vybrala si tři úžasné odrůdy, které jsou pro moje účely ideální a jako bonus jsou ještě ultrarané. Jsou vyšlechtěné pro balkony, okenní parapety a dokonce pro domácí pěstování. Začínám se těšit na jaro.

3 thoughts on “26. listopad 2020”

  1. Rajčata vypadají parádně. Přesně takové odrůdy hledám do své hydrostěny. Pro příští sezónu už adepty mám (viz mé vlákno), ale jestli se Vám novinky osvědčí, rád bych se pro sezónu 2022 přihlásil jako zájemce o semínka.

  2. Semínka samozřejmě poskytnu, hledala jsem odrůdy nehybridní, protože se zájmem o semena počítám, obzvláště jestli jim v moji péči bude dařit a budou hezky vypadat. Já věřím, že budou luxusní, o to se postarám. Já bych tedy čekat až do roku 2022 nezvládla, kdoví co bude.

    1. Čekat bude těžké, ale už mám pět odrůd na hydro vyzkoušení: Tumbling Tom Yellow, Tumbling Tom Red, Pear Drops, Tumbler a Tiny Tim. Kdybych to náhodou nevydržel, tak se ozvu 🙂.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *