Mini

Rozhodla jsem se, že letos budu pěstovat taky nějaká česká rajčata, jejichž semínka lze u nás běžně koupit a zájemce nemusí do Ruska. Domluvila jsem se na spolupráci s firmou SEMO, která mi svá semena poskytla.

Odrůda Mini mně mile překvapila. Očekávala jsem miniaturní plody a rostlinu tenkou a dlouhou. Opak je pravdou. Rajče pěstuji v kyblíku o objemu 8l a vypadá velmi spokojeně. Rostlina je hezky kompaktní a násada plodů dostačující. Samozřejmě že velmi důležitou roli hraje dokonalá výživa a to obzvláště při pěstování v nádobě. Rajčátka jsou velikosti obvyklé pro cherry odrůdy. Chuť je typicky rajčatová, je dobré nechat plody dlouho dozrát na rostlině, přivítala bych ale o malinko vyšší obsah cukrů. Tato rajčátka mlsají především děti a ty mají rády sladké.

S naprosto čistým svědomím mohu tuto odrůdu doporučit i na balkon, její vzrůst se dá krásně ukočírovat a úroda je rozhodně vyšší, než na jakémkoli keříčkovém rajčeti.

P.S. Nechala jsem na vijanech dozrát úplně všechna rajčata, aby byly hezké fotky a tyto plody jsou naprosto delikatesní, ani ten cukr už jim nechybí. Při sklizni těchto krásných cherry rajčátek se vyplatí nespěchat se sklizní, pak jsou chuťově dokonalá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *