6. červen 2020

6.6. před několika lety jsem v tuto dobu – 7:45- frčela v sanitce do porodnice a narodil se mi syn. Martine, vše nejlepší!  Ovšem pochybuji, že by se z výšky svých dvou metrů, snížil k tomu, aby si přečetl něco, oč se na svých stránkách pokouší jeho vlastní matka, takže mu budu muset zavolat a doufat, že mi zcela výjimečně zvedne telefon.

Po včerejším docela vydatném dešti je veškeré rostlinstvo svěží a vypadá nadšeně. Já už tolik happy nejsem. Pokud by vydrželo slunečné počasí delší dobu, budiž, ale hlásí další přeháňky a já už vidím naprosto jasně, jak si houby a plísně brousí zuby na moje rajčata. Podmínky k frontálnímu útoku mají ideální. No nic, musíme zabojovat.

Vykvetla moje první cuketa a plodů má nasazeno opravdu hodně, ale květ je osamocen a existuje možnost, že nebude opylovaný.

Rostlinka odrůdy Momini Salzi, které veškerý kořenový systém ukousal nějaký hlodavec nasadila krásný kvítek a já jsem ho okamžitě izolovala od aktivního hmyzu, nutně potřebuji semínka, nemám už ani jedno a tato odrůda, která umí opravdu nádherná srdce by mi chyběla. Bude ještě nějakou dobu trvat, než se rostlina z útoku vzpamatuje.

Jdu si udělat bezový čaj.

 

3 thoughts on “6. červen 2020”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *