29. červen 2020

Ráno mně probudila bolest v krku a tak jsem vyběhla ven pro hrst šalvěje na přípravu kloktadla, zatoulala jsem se na vzdálený konec zahrady a bez varování se bleskově spustila průtrž mračen. Tak jsem durch promokla, ale ani jsem se nebránila, déšť byl po ránu příjemným osvěžením, jen jsem si mohla nanést do vlasů šampon, dešťová voda je příjemně měkká.

Včera na dvůr celý den pražilo slunce a fíkovníky v černých a hodně horkých květináčích vypadaly smutně. Tak jsem jim nachytala osvěžující a zároveň velmi výživnou koupel. Roztok jsem nalila do obrovského hrnce a nádoby s rostlinami do něj ponořila. Každému jsem dopřála nějakou dobu v příjemné lázni a doufám, že to kluci ocení. Mají letos nádherně nasazeno, tak se budu snažit, aby úrodu dovedli do zdárného konce. Fíkovníky v květináčích textilních kupodivu tak nevysychají a textil se tak moc nezahřívá. Až na ně dojde řada, ponořím je taky.

V jedné nádobě s paprikou vyrostla krásná rostlinka konopí a paprice už začala překážet. Vyrobila jsem tedy výluh a použila jako pravidelný postřik okurek ve skleníku. Okurky mají každý den koupel v nějaké jiné bylince. Doufám, že mariánku ocení mšice a molice a udělají si mejdan. Jen aby se jim to nezalíbilo do té míry, že nebudou chtít skleník opustit a navíc pozvou kamarády.

Neustále si lebedím, jak jsem skvělá zahradnice a mám všechno vychytaný, ale opak je nepříjemnou pravdou. Nasekala jsem letos tolik chyb, že bych nutně potřebovala vrátit čas na začátek roku. Už mám sešit plný poznámek, co udělám příští rok úplně jinak. Na svoji obhajobu však musím uvést, že s takovým průběhem počasí jsem nepočítala. Mohla jsem ovšem zareagovat svižněji, prostoru jsem na to měla dostatek. Z krizového vývoje se hodlám poučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *