17. květen 2020

Nedělní ráno je krásně teplé a všechno moje rostlinstvo přestálo ledové muže bez úhony. Je ovšem pravda, že u nás naštěstí ledoví nebyli a tak mi moje odvaha vysadit rajčata už začátkem dubna na venkovní záhony vyšla. Po té docela důkladné zálivce vypadají krásně svěží a včerejší slunce je viditelně popotáhlo vzhůru.

Půda je tak akorát, ani suchá ani mokrá. Nádherně se sype, nelepí se na nástroje a tak vysazovat přísady je radostná práce, i když moje záda to vidí trochu jinak. Na záhonek k cuketám, na kterém loni předváděla skvělou úrodu cherry rajčata, jsem vysadila hezké rostlinky zelí, ledového salátu a taky  pak choi. To si objednala dcera, já s touto zeleninou neumím v kuchyni zacházet. Všechny přísady byly předpěstovány v květináčkách a jejich kořínky už hledaly více prostoru a nějaké živiny dírkami ve dně. Nemusela jsem ani zalévat, prostě prima práce.

Záhon jsem celý zakryla dírkovanou folii, kterou už přestala potřebovat rajčata. Mám dílko lehce šišaté, ale jsem spokojená. Je myšleno jako ochrana proti škůdcům,i když slimák si jistě cestičky najde.

Ve skleníku řádí rajčata a Sweet Fountain už začíná předvádět svoji fontánu datlových rajčátek, je to hezký pohled.

Občas jen tak pro radost přesadím nějaký citrus, třeba pomerančovník Chinotto.

Hezkou neděli všem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *