14. únor 2020

Dnes mi končí moje volno, ve kterém jsem si chtěla odpočinout a dostat organismus do fyzické a duševní pohody. Výsledek ? Kompletně jsem ty dny proflákala. Mám péct cukroví na svatbu a nemám ještě ani jeden kousek, dostala jsem zakázku na článek o rajčatech, něco jsem sice vypotila, ale není to to pravé rajčatové, inspirace si vzala volno. Jsem schopná tak akorát sedět a zasněně čučet z okna. No a ? Mám na to právo, blíží se jaro a dnes má svátek Valentýn.

Musím vymyslet, co s mými fíkovníky. Vystěhovala jsem je ze skleníku a několik kousků, které vegetují v květináči, jsem nechala během zimy venku na pospas počasí a ony na protest pustily kořeny do země a nelze s nimi ani hnout, budu je muset nechat na místě, snad si poradí. Už mně nebaví neustále přemísťovat velké nádoby s rostlinami a tak se ty starší jedince, kterým už dostatečně zdřevnatěly stonky, pokusím vysadit někam na hodně slunečné místo na zahradě. Zahradu tak změním na fíkovníkovou plantáž.

Některé citrusy v zimovišti díky velikým oknům a dostatku sluníčka začínají ukazovat poupata. Letos je mám v plánu všechny přesadit do větších květináčů a co nejkvalitnější zeminy, radikálně je ostříhám, osvědčilo se mi to. Loni jsem na ně hodila bobek, tak mám letos co napravovat. Mám nádherné rostliny a tak je budu vzorně opečovávat. V jednom zahradnictví jsem si loni vyhlédla krásný Kumkvát dovezený z Itálie, tož si ho letos za odměnu koupím, pokud mně už ovšem někdo nepřeběhl.

11 thoughts on “14. únor 2020”

 1. Viděla jsem ten sáček na facebooku, Tobě se ta rajčata líbí ? Mám o víkendu směny, takže se do toho Lidlu kouknu a sáček koupím.

 2. Však Black Prince si tiež pestovala, je chutný, ja som ho mala pred 2 rokmi, semená mi už vyšli, radšej by som skúsila z kúpených. mala som Ananas Noire, chutil, bol ale zelenší zvonka ako ten Ananas na obr. z Lídla.

 3. Budiž, Já očekávám ještě zásilku z Ruska a tam bude taky Black Prince, nechala jsem jí volnou ruku a nechtěla jsem nic měnit. Ten BP, který jsem pěstovala loni je hodně masitý a veliký, podezírám Ninu, že si tak nazvala svoji oblíbenou tmavou odrůdu, uvidím co vypěstuji z těch letošních semen a porovnám, mám pocit, že originální BP není tak masitý a na tom přebalu z Lidlu je taky mnohem menší.

 4. Hmm, tak v Hradišťském Lidlu je nemají 🙁 Nevím jestli už nemají, ale nic. Evi, netěšte se 🙁 Já se těšila, že vám udělám radost 🙁

  1. Dík, nerobte si starosti, dozvedela som sa, že v tom sáčku je mix, takže nie je isté, čo by vyklíčilo. Jani, nemusíš zháňať tiež, dík za ochotu.

 5. No právě, já jsem tušila, že to bude mix a vysít by se tak musel celý obsah sáčku a kam bys to nadělení pak nasadila, já letos potřebuji každý cm .

  1. Koupila jsem ta semena rajčat z Lidlu a taky nemám chuť pěstovat všech 15 rostlin, takže se ráda podělím. Stačily by mi 3-4 rostliny😉
   Ozvěte se, kdo má zájem🤩

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *