10. únor 2020

Poslala jsem chlapy na lov a oni se vrátili s bohatou kořistí, bude chitosanu pro celý okres. Postřik touto látkou je vhodný pro veškeré rostlinstvo, takže ho letos vyzkoušíme taky ve vinohradu, loni jsme sklidili krásnou zdravou úrodu naprosto bez chemie, jen díky sodě a dehtovému mýdlu.

Rozhodla jsem se vyčistit kamenné schody vedoucí k řece, jsou zapadané olšovým listím, děsně to klouže a hrozí nehoda. Vody je na toto období hrozivě málo. Listí smíchané s pískem a hlínou se mi moc líbilo a tak jsem tuto hmotu všechnu natahala do skleníku. Při čištění jsem postupovala shora a zády k vodě, nějak jsem ty schody špatně spočítala a jen o fous se vyhnula první jarní koupeli. Docela ve mně hrklo, nedávno se takto vykoupal manžel.

Bude svatba a to ve velkém stylu, jinak to moje dcera ani neumí. A protože  tchýni je dobré míti na své straně, tak mám od zetě slíbenou pro letošek VIP lóži ve Vimbledonu. Já se mám! Musím si ovšem zjistit dress code, prý něco ve stylu Viktorie Beckham, no uvidíme 🙂 Mě by možná vyhovovalo obyčejné sedadlo mezi fandícím davem a v mých krásných červených adidaskách.

Včera jsme chtěli uklidit do zimoviště tomel, avšak nikoli kvůli příliš nízkým teplotám, ale kvůli hlášené vichřici. Stromek roste ve velikém koši vystlaném tlustým igelitovým pytlem a rozhodl se, že už ho to rozčiluje, pytel nějakým způsobem proděravěl a kořeny zapustil hodně hluboko. Bylo mi ho moc líto, ale museli jsme rostlinu vyrýt, je dobře, že nerozumím řeči rostlin, jeho komentář by byl dozajista nepublikovaný, ale ten vichr, co slyším za okny, by ho hodně pocuchal.

4 thoughts on “10. únor 2020”

 1. To jsou choroše? Proč jsem si myslela při prvním letmém ohledu na malý obrázek poloslepým okem, že jsou to škeble říční? Tam by chitosan taky seděl.

 2. Škeble říční jsem ve Veličce ještě neobjevila, takže jsou to podle mně houbového nevzdělance choroše, podle Evy něco jiného. Ale právě tyhle houby pro ten chitosan potřebuji, vnuk mi plný košík předával s velikou hrdostí a pro Pražáka byl jejich sběr velikým zážitkem. Mám jich hodně, takže je rozsekám na drobné kousky, zapravím do půdy ve skleníku a zaleju roztokem s trichodermou, kterou se mi snad podaří vypěstovat.

 3. Vidíš to, jakový já jsem flákač! Já jsem tu naši houbu ještě ani neutrhnula. První mrzlo, tak jsme se tě chtěla zeptat, jaestli nevadí, že je přemrzlá. Když jsem uvažovala, že asi ne, nevzpomněla jsem si nikdy, když jsem šla kolem, dneska ráno jsem na ni koukala, že pro ni pak zajdu, no lítala jsem kolem koček, pak přijel klempíř přibíjet římsy(ano, v tom největším lijáku….to nebyl náš nápad!) no a leje. Jasně, když v tom mohl makat on, i já bych pro houbu zašla…no nechce se mi 🙂
  Takových různých ,,chorošů“ na prochajdách s Workou vidím hafl…chceš tím říct, že to mám nosit na pole?!?
  A protože tchýni je dobré míti na své straně, tak mám od zetě slíbenou pro letošek VIP lóži ve Vimbledonu. Já se mám! Musím si ovšem zjistit dress code, prý něco ve stylu Viktorie Beckham, no uvidíme 🙂 Mě by možná vyhovovalo obyčejné sedadlo mezi fandícím davem a v mých krásných červených adidaskách
  – jistě ti něco rádi pořídí, aby jsi ,,nedělala ostudu“ 😉 Doporučuju navštívit třeba GANT(ne, že bych tam nakupovala…do Velké :-))) ) Jinak tedy myslím, že by byly super tmavě modré kalhoty, bílá košile s bílým sakem, či svetříkem. Stylový šáteček na krk mám, ti ráda půjčím. Ty slamáky nevím, možná je tam dostávají(mívají všichni takové stejné) A nééé, vůbec ti to nezávidím 😉 :-))) Ne, neboj, dělám si srandu, samozřejmě by nebyl problém tam zaletět(no VIP lóže by to pravda nebyla 😉 ) minule tam byl kámoš, lákal Toma, ten řekl, že on se raděj podívá v telce, kde to pěkně vidí a ještě mu to zopakujou :-))) Ale jasně, jde i o atmosféru. Myslím, že někdy to zkusíme 🙂

 4. Byla jsem kdysi na Roland Garros v Paříži a náramně jsem si tu atmosféru užila, tam je to takové lidové, pendlovala jsem mezi všemi kurty a občas se zastavila na zápas, který mně zaujal, třeba na Djokoviče, ten byl ještě úplně neznámý a já telefonovala domů chlapcům, ať si na něj rozhodně vsadí. Ve Vimbledonu očekávám těžkou snobárnu, ale hodlám si vychutnat každý okamžik.

  Ty choroše sbírej, vyber kus nějakého záhonku a tam je zakopej, rozdrobené na co nejmenší kousky. Až vypěstuješ trichodermu, nebo já, zalijeme to. Pro zajímavost pak můžeš porovnat úrodu a zdravotní stav rajčat s chorošema a bez nich. Já takové experimenty miluju !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *