Rajčata opět od Niny

Letos jsem poprvé pěstovala rajčata od své přítelkyně Niny z Ruska, kterou považuji za nejlepší pěstitelku rajčat na světě, samozřejmě z těch, které znám. Odrůdy to byly skvělé a já jsem byla nadmíru spokojená. Nina ovšem hodně rozšířila sortiment a já jsem si opět vybrala 12 odrůd, které mně něčím zaujaly. Semínka jsou na cestě a já jsem zaplatila 400 korun za vše včetně letecké dopravy. Považuji to za směšný peníz vzhledem ke kvalitě a množství dodaných semen. Nině moc děkuji a už se těším na novou sezónu. Mám v plánu postavit svým mazlíčkům veliký tunel, u kterého by se variabilně daly upravit bočnice, aby rajčata netrpěla vedrem a zároveň byla chráněná před deštěm. Mám na to skvělého poradce a pomocníka, sama nejsem až tak technicky zdatná. Možná bych něco i vypotila, ale kdoví s jakým výsledkem.

Na ukázku několik z mnou objednaných odrůd.

Dvanáctku doplňují : Ruby Surprise,  Belle du College, Allegany Sunset,  Hespole, Rosa de Barbasto,  Dagestanskij.

8 thoughts on “Rajčata opět od Niny”

 1. Nazdar bazar,
  Ty teda jedeš!!! Já jsem zase na ústupu, a to hodně velkém, mimo plácku u baráku ani jedno rajče. Až bude chvilka a najdu někde možnost nahlédnout na nějaké ty skleníky nebo tunely, tak Tě zvu na výlet.

 2. Ahoj,
  už máš cestovní horečku? V Africe pozor na divoké kočky !
  Výlet beru.
  Každý se nějak zahradnicky vyvíjíme a Ty jsi teprve nyní objevil to (kouzlo exotů), co já už mám dávno za sebou 🙂
  Já miluju rajčata, láká mně objevovat nové zajímavé odrůdy a kochat se jejich barvou, tvarem a chutí.

  1. Čau,
   co horečku, ale ten blázinec v práci, který musím do odletu absolvovat.
   Já mám zase za sebou kouzlo rajčat. Po letech pěstování desítek odrůd se z nich pro mne stala tuctová zelenina. Jsou skvělá, mám je rád, ale obdivuji u nich hlavně krásu, chuť slouží víceméně „jen“ k jejich protřídění a vyselektování, navíc nemám rád rajčata masitá. Pozici rajčat nahradila réva, která je nyní hlavním tahounem při pěstování.
   M.

   1. Dobré ráno,
    souhlasím s tím, že réva je skvělá věc, ale je hodně choulostivá. Pokud má příznivé podmínky, pak dokáže udělat hodně radosti. Těším se na sazenice a věř, že se u mně budou mít jako v bavlnce. Velmi pečlivě nastuduji agrotechniku, abych byla dokonale teoreticky vyzbrojená. Marina taky pěstuje révu a to pouze organicky a bez chemie, takže se nechám inspirovat.

 3. Nina pěstovat rajčata umí, ale má na to skleníky, v Rusku to jinak nejde. Letos si stěžovala na velmi chladné jaro i léto.
  Já se jí pokusím přiblížit tím, že pořídím ten tunel.
  Za lásku a péči se rostliny vždy odmění, u lidí to jisté nikdy není.

 4. Dobrý den,
  zajímám se také o tunel na rajčata,protože foliovníky různých výrobců jsou stavěny tak akorát do bezvetří.Je třeba docela pevná kostra,ale nemůžu nic takového dohledat..:(

 5. Dobrý den, já mám ruský obloukový polykarbonátový skleník Trjoška a s tím nepohne ani zemětřesení ani vichry té největší síly, foliovník mi uletěl hned první sezónu, naštěstí. Jen je v něm navzdory dvojím dveřím v létě peklo. Uvažovala jsem, že koupím pouze pevnou konstrukci bez polykarbonátu, který nahradím nějakou pevnou fólií na střeše a boky nechám volné, jenže mám obavu, že mi to odnese vítr. Takže rovněž pořád pátrám po nějakém řešení, příští sezónu už musím něco pořídit, moje rajčata si to rozhodně zaslouží 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *