7. říjen 2019

Včera jsme se vypravili do Kauflandu pro akční červenou řepu. Jsme právě v období konání zahrádkářských výstav a tak jsme dvě z nich, které jsme měli po trase, navštívili. Ve Veselí nad Moravou byla výstavka menší a docela skromná, zastoupena byla hlavně jablka. Pán včelař mně ovšem tituloval „mladá paní“ , takže z vděčnosti bych jeho povídání o včeličkách poslouchala dlouhé hodiny. Pro jistotu jsem se prohlédla ve výloze nejbližšího obchodu a vše bylo standardní. V Kozojídkách si ovšem dali velmi záležet. Spojili síly s mateřskou a základní školou a děti se překonaly, výzdoba sálu byla nádherná. Rovněž musím složit poklonu zahrádkářům, dali si záležet a muselo je to stát spoustu volného času. Škoda, že jsme jeli docela brzy a nemohli se účastnit ochutnávání a hodnocení připravovaných pokrmů, byly-li na takové úrovni jako celá výstava, tak máme čeho litovat. Poučení pro příště. Organizace u nás ve Velké se nezmohla na nic.

Začala jsem znovu koketovat s možností uspořádat výstavu rajčat a to v srpnu na Horňácké ozvěny. V tomto období jsou rostliny v plné plodnosti. Spolu s Evou bychom daly dohromady docela široký sortiment odrůd a s organizací by nám mohla pomoci Radka a možná i Jana, ale ta bude určitě v kroji a někde vyzpěvovat.

Dnes ráno docela kosa jen 1.2°C a to mně Konvalinka večer varovala před mrazem. Ale jsem mrtvá, takže bych stejně nic nepodnikla.

 

2 thoughts on “7. říjen 2019”

  1. Já pomáhat s organizací něčeho?!? Promiň, ale já jsem totální organizační střevo. A nesnáším to. Víš, že jsem nejraděj zalezlá tady u sebe. Omlouvám se předem. Ale klidně ti dohodím Toma 😉 ten se v organizování čehokoliv naprosto vyžívá :-)) Vidíš…a my měli -2st. 🙁 Něco jsem pozakrývala, co zbytek se pozná až za nějakou dobu. Ráno byla ještě jinovatka.

  2. Toma beru, jestli mi ho teda půjčíš. Měla jsem představu, že si pronajmu nějakou místnost na obci, ale ta doba je ještě daleko.
    Byla by škoda, kdyby něco namrzlo, hlásí ještě docela vysoké teploty a já na to spoléhám, ještě bych si přála, aby dozrály nějaké fíky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *