8. říjen 2019

V kalendáři už je docela vysoké datum, na teploměru po ránu docela nízké teploty a na mojí zahradě vegetuje ještě spousta rajčat, která jsou ve velmi dobrém zdravotním stavu a na rostlinách je docela dost plodů. Při příznivém průběhu počasí by mohly ještě mnohé dozrát, některým k tomu už mnoho nechybí. Stále krásná jsou na řezu masitá rajčata nejrůznějších barev a chuti, kterážto je nyní stále ještě skvělá a já si to náležitě vychutnávám.

Spoustu rostlin už jsem zlikvidovala, ale třeba některá srdce jsou ještě plná plodů, nejvíce je na odrůdě Mrs. Schl. famos strawberry a na African vining, Monkey Ass už má jen plody čtyři, ale jsou nádherné. Je pozoruhodné, jak se rostliny samy dokáží vypořádat s chorobami a škůdci na zahradě nezasviněné chemií.

Měla jsem v úmyslu omezit příští sezónu počet odrůd a tím pádem mít také méně rostlin. Lehce si od rajčat odpočinout. Jenže když tak koukám, co moje přítelkyně Nina letos vyprodukovala za skvosty, tak určitě neodolám a o nějaké krasavce ji rozhodně požádám.

 

7 thoughts on “8. říjen 2019”

  1. Jani a nezmrzli ti dnes ráno? U nás bolo – 1 pod nulou, rajčiny sú vonku omrznuté, našťastie som väčšinu aj zelených biftekov včera obrala.V skleníku ešte vegetujú v pohode.

  2. U nás naštěstí nemrzlo, teplota se pohybovala kolem 2°C. Je to zřejmě i díky stromům, které rostlinstvo mírně ochrání a na které v létě nadávám, že mi stíní na záhony. Budovy a husté stromoví vytvářejí velmi slušně chráněné území.

    1. Tak jsem byla k večeru(až se oteplilo, dnes ráno jsem tak vymrzla, že mne nikdo nedonutil vytáhnout paty celý den) a…všechno zmrzlé 🙁 Zmrzlé i to, co jsem poctivě zakryla(no kožíšky to nedostalo, jen netkanku) Takže zahradu můžu uklidit. Z černých aksamitníků alespoň sesbírám semena na příští rok. Mamka mi odpoledne volala, co s velkou bazalkou, co jsem jí dala, jestli ji má zase vyrýt, třeba do květináče? Tak jsem zvědavě kouknula na bazalku – tak ta je na prach 🙁

  3. Nejlépe mi chutná Black Prince a nejslabší je v této disciplíně právě Primora. Ostatní jsou zhruba na stejné úrovni. Mile mně překvapil Black Panter, i když je ze všech zúčastněných nejméně masitý.

  4. Tá tvoja Primora vyzerá na reze dosť červeno , mne vyzerala oveľa tmavšie, viacfarebne do hneda, červana aj zelenohneda a chuť sa mi tiež páčila.

  5. Ta moje Primora je hlavně přezrálá, po utržení z rostliny byla jak říkáš více do hněda, ale časem má vínově červenou barvu. Chuť není špatná, ale v tak veliké konkurenci chuťově vymazlených rajčat je prozatím na chvostu, ale dobře se skladuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *