19. říjen 2019

Včera jsem byla slavnostně přijata do místního privátního kulečníkového klubu. Jde o společenství genderově lehce nevyvážené – dvacet pět chlapů a já. Cítím se v takovém kolektivu skvěle a jsem na něj docela zvyklá. Ve valné míře se totiž jedná o hochy, které jsem svého času učila hrát tenis a oni mne teď učí kulečník. Můj učitel je veliký sympaťák a já se těším na každý pátek čím dál tím více. Chlapi prohlásili, že jim tam chyběl ženský element a tak si vybrali mně, jsem potěšená. Vypadá to, že  blížící se dlouhé zimní večery budou v mém případě docela pestré. Už jsem zjišťovala, kolik by stál takový kulečníkový stůl z druhé ruky a tím lehce ohrozila své plány na pořízení velikého skleníku do zadní části zahrady.

Jako zápisné jsem vyrobila delikatesní kanapky se svými sušenými rajčaty, natrhala misku skvěle chutnajících cherry rajčátek a přihodila flašku slivovice vysoké kvality. Úspěch jako hrom! Mezi členy jsem objevila zapálené pěstitele rajčat, horlivé zastánce zdravé výživy i úspěšné zahradníky. Jen připít si s každým osobně, aby se někdo neurazil je docela náročná disciplína, ale my Ostraváci to zvládáme s grácií sobě vlastní.

Všechno má své praktické výhody a já už mám slíbený pytel holubího trusu od chovatele holubů a spoustu posečené trávy od jednoho sadaře.

7 thoughts on “19. říjen 2019”

  1. A to je kde Jani, Pod lipama? Vůbec jsem netušila, že se tu něco takového děje. Takže chlapi tam přešli z tenisu na kulečník? Pak mi povyprávíš osobně 😉 Dotaz, somrovací Jani 😉 jak to dopadlo s těma odnožema jahod? Nebo jinak, kde jsi ty skvělé jahody sehnala ty? Chybí mi totiž cca 40ks jahod 🙂 protože jsem nějak blbě spočítala prostor a Tom trvá na tom, že když je textilka koupená, že se tam jahody vysadí. Tudíž ještě musím nějaké sehnat 🙁

  2. Místo je tajné, o tom až osobně, ale tu partu jsi trefila přesně. Tenisový kurt Pod lipama bohužel zarůstá, nový majitel hospody má jiné priority.
    Nějaké odnože mám, ale čtyřicet rozhodně ne. Ještě zcela nedávno mně zahradnictví Kruh informovalo o tom, že je mají ve výprodeji za 80 kč, tak jsem je kdysi pořídila taky já. Koukala jsem, že už to neplatí. Počkej s výsadbou až na jaro, bude větší výběr.

    1. Já je taky hledala a našla jen starý odkaz na Kruh, takže jsem pochopila, že odtud vítr vane. Jenže ano…už je nemají 🙁 No budu muset, však je to jedno, že ten zbytek zůstane zatím volný. A něco snad urodí ještě staré ponechané jahody.

  3. Jani, dúfam, že si na mňa nezabula s pár priesadami stálerodiacich jahôd. stačí aj na jar, ale určite nejaké dobré, podľa tvojho uváženia, ja môžem poskytnúť nejaké kvitnúce trvalky k tvojmu hmyziemu domčeku. Rajčiny z Croatian sú už objednané

  4. Evi, nezapomněla jsem, ale neměla jsem na na to ještě čas, jahody musím nechat na jaro. Loni jsem to taky tak udělala a úroda byla skvělá. Marně hledám nějaké vhodné místo pro výsadbu nových jahod, vše je ale ve stínu nějakého stromu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *