17. říjen 2019

Včera jsem se byla kouknout do mrazničky, zda by tam nebylo něco vhodného k jídlu a můj zrak utkvěl bohužel na pytlíku s hranolkami, ty jsou tam pro vnuka. Neodolala jsem a použila je jako přílohu k obědu. Celou odpolední směnu jsem pak ovšem byla totálně frustrovaná. Jak jsem mohla sebe sama tak zklamat, copak mám tak nedostatečně silnou vůli a musím se cpát smaženýma hranolkama? Celých šest hodin jsem přemýšlela, jak se potrestám, už chápu sebemrskačtví mnichů. Mám se zavřít do sklepa jen s krajícem suchého chleba a vodou? Na konci směny mívám veliký hlad, ale já jsem statečně koupila pamlsky jen kočkám a domů jen kilo cibule. Za trest! Svými děsivě depresivními myšlenkami jsem si rozhodila celý trávicí systém, který původně proti obědu vůbec nic nenamítal. Nezdravé věci je tedy třeba konzumovat radostně a bez výčitek, tělo se s tím potom lépe srovná.

Z depky jsem se vyspala a na stole našla objednané nové knížky, Paráda! Blíží se dlouhé zimní večery a je tedy potřeba se zásobit. Severskou literaturu miluji a norského spisovatele Toma Egelanda obzvláště, nedočkavě číhám na každou jeho novinku. Švédku Ninni Schulman zatím neznám, ale kniha byla za babku tak jsem si ji koupila, těším se.

Pošta mi dnes hodlá doručit objednaný zeolit. Trojciferné peněžní částky většinou nijak neřeším, ale v tomto případě bylo dopravné skoro větší než stál objednaný produkt, z tohoto důvodu Ti ho Evi ani nenabízím. Objednala jsem šest pětikilových balení firmy Rosteto, na to balení po 20kg jsem přišla bohužel pozdě.

Vyslala jsem posla do Moskvy s objednávkou semen firmy Partner, snad se mu podaří najít ten správný obchod.

Byla jsem pozvána na ochutnávku exotických koktejlů, ve kterých bude použita Asimina, čas bych v pátek večer měla, ale ona vinárna je v Německu. Jaká škoda! Tak si alespoň užívám poslední plody ve formě dezertů.

6 thoughts on “17. říjen 2019”

 1. Pane bože, takové sebemrskačství kvůli troše hranolků! Klidně si dám mekáče a vůbec z toho nemám výčitky. Když jsem nad tím přemýšlela, co tak hrozného tam je? Bulka(většina z nás bílé pečivo normálně jí) mleté hovězí(někdy si dám fish) Nějaká ochucená omáčka – no dobře, tak ta nic moc, ale stejně žeru kupovanou majonézu. A zelenina. Většina lidí na bytech nikdy bio zeleninu nejedla a jíst nebude. Takže nevím, proč bych si to jednou za čas nedala(a jsou tam i ty hranolky a mají dobré 😉 ) Jinak hranolky nekupuju vůbec, ty si když už, tak dělám sama. Zatím v troubě, ale asi nějaký malý frižák už pořídím, protože mám ráda právě domácí fish and chips 😉 Ale tak všechno jsou to věci, které si dám maximáně čtvrtletně 🙂

 2. A tento znáte:
  Jde takhle hříšník celý smutný do pekla, otevře dveře, vstoupí do místnosti a vidí, že tam všichni jen chlastají a zpívají.
  Ustrašeně se rozhlíží a rychle projde do další místnosti. Tam jsou ale všude hory jídla a
  všichni žerou a nacpávají si panděra.
  Zmatený hříšník nad tím jenom kroutí hlavou a radši jde dál. V další místnosti se zase všichni jenom věnujou sexu.
  S vyvalenýma očima hříšník čeká, co bude dál. V poslední místnosti vidí obrovské
  kádě s horkou vodou a v nich vařící se hříšníky. Teď už to nevydrží a jde za
  Luciferem a hned spustí, ať mu vysvětlí, jak to, že v prvních třech místnostech se chlastá, žere a souloží a v poslední místnosti se tak strašně trpí.
  A Lucifer značně rezignovaně odpoví:
  „No jo. Co mám dělat! Ti v těch kádích, to jsou křesťani. Oni to tak chtěli.“

 3. Nejsem křesťan, mám jen svoje zásady a těmi se snažím řídit. Asketická jsem v jídle, ostatním hříchům, které jsou prospěšné moji duši i tělu se vůbec nebráním 🙂

  Samozřejmě mám na mysli třeba kulečník 🙂 🙂

 4. Zásady…ty já nemám, nemám se čím trápit 🙂 Ne, dělám si srandu 😉 Třeba neubližovat a neškodit..teda vědomě. Bohužel, někdy se povede, aniž bych chtěla, hlavní podíl na tom má moje huba nevymáchaná 😉 Nepít (alkohol) To není ani tak zásada jako to, že mi absolutně nechutná. To není žádný problém to dodržovat. Nežrat…to je mnohem horší, tu nemám a nutně bych si ji potřebovala vnutit, ale jak jsem už psala, moje vůle je něco, co neexistuje 😉 takže bohužel…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *