14. říjen 2019

Chřipkový virus jsem porazila a děkuji vynálezci acylpirinu, protože to je jediný lék na chřipku, který já uznávám. Hodně ovšem pomohl zázvor, citróny a slivovice. Taky jsem se snažila výrazně odlehčit jídelníček, aby se moje tělo nemuselo zatěžovat trávením nějakých prasáren.

Zatímco manžel se v neděli hezky oblékl a ve svém novém autě vyrazil někam za kulturou, já navlékla vytahané tepláky, starou mikinu a pracovní rukavice. Je nejvyšší čas začít něco dělat se šíleným pralesem na záhonech. Pokusím se toho stihnout co nejvíce, odpoledne mám směnu. Po vytrhání spousty kopřiv, pěťourů a různých plazivých potvor jsem objevila výhon cherry rajčete Vaše Blahorodí, který se při svém růstu tímto houštím prodíral, a přestože ležel na zemi ve vlhku a chladu, tak je úplně zdravý, žádnou chemii nepotřeboval. Moloděc !

Záhony neryji, zásadně půdu neobracím, jen ji lehce nakypřím a prohrábnu, mám na to dva pomocníky. Jsou skvělí, ale mají jednu chybu, nefunguje dálkové ovládání. Mám opět spoustu nápadů jak půdu vylepšit, už letos moji péči o ni rostlinstvo s povděkem přijalo a byla jsem odměněná parádní úrodou. Musím sehnat zeolit, dřevěné uhlí, rybí moučku a biohumus. Ten se pokusím nahradit naprosto ekologickým hnojem od oveček pasoucích se na kopcích naší chráněné krajinné oblasti. Je krásně teplo, tak za ovečkami dnes vyrazíme.

2 thoughts on “14. říjen 2019”

  1. Zeolit jsem kdysi sháněla, nakonec jsem ho tedy nekoupila, ale sehnala jsem kontakt: https://www.rosa.cz/cenik-zeolit.php Sousedé topí krbem (dřevem) a nemají zahrádku, hážou nám popel k potoku na pozemek. Takže se letošní zimu chystám jim tam přistavit nějaká stará kolečka a ať mi to sypou do nich – nemusí to tam ležet jen tak ladem 😉

  2. Zeolit se dá běžně koupit jako stelivo pro kočky, to jsem udělala já. Taky topíme celou zimu v krbu dřevem, ale teď ještě ne a já už jeden záhon chci vyzkoušet, tak použiju dřevěné uhlí na grilování. Topíme celou zimu a stejně mám popela pořád málo, je to pro zahradu poklad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *