24. září 2019 Asimina

Dnes ráno byla pod stromkem Asiminy plná zem spadlých zralých plodů. Mám zcela výjimečně volný následující víkend, takže kdyby někdo toužil tyto plody ochutnat, má možnost. Plody budou průběžně dozrávat tak tři týdny, možná měsíc.

16 thoughts on “24. září 2019 Asimina”

 1. Nemám sebemenší tušení, jak sladký je cecek, ale cherimoyu jsem si kdysi taky koupila a chutnala mi, dokonce jsem ji okamžitě chtěla pěstovat.
  Krémová dužina plodů muďoulu mi připomíná dokonale namíchanou směs banánu, manga a hrušky, rozhodně není nijak přeslazená.
  Děkuji za odkazy!
  Třeba se po ochutnávce podělí ještě někdo o názor na chuť Asiminy.

 2. Dnešná ochutnávka Asiminy u teba bola super! Chunala ako kombinácia banánu, manga , hrušky, príp. papáje. Aj to celkom nie je presné. Môj chudák malý stromček , ktorý navyše v zime zlomil padajúsi sneh zo strechy musím tento rok lepšie zabezpečiť. Snáď sa niekedy aj ja dočkám nejakej úrody.
  Na záhrade máš ešte toľko zrejúcich rajčín, najmä cherry, že by si mohla zorganizovať samozber. Škoda tak vynikajúce rajčinky nechať napospas.
  Zabudla som názov toho druhého menšieho srdca, ktoré si mala posadené vo dvore na VIP záhone skraja oproti dverám. Z Monkey Ass aj z toho menšieho ešte zoberiem semienka do databázy, možno vysejem na budúci rok, chuť je v pohode v tomto ročnom období a navyše ten opičák nepraská a vyzerá nádherne.

 3. Ahoj,
  to menší srdce je Mrs. Schl. famos strawberry. Plody jsou taky krásné a chutné a sama jsi viděla, že na rostlině je jich stále hromada, ještě je nechám dozrávat venku. Máš pravdu, že spoustu cherry rajčat jsem nechala spadnout na zem a je to škoda, takto se s úrodou nezachází, ale je jich strašně moc a já nestíhám. Je to ale asi jen hloupá výmluva.

  Ǔroda na Asimině mně šokovala, viděla jsem, že ovoce je spousta, ale do koruny není moc vidět a já jsem tam nijak zvlášť nenakukovala. Udělám asi džem a jak jsme to včera konzultovali, tak pro kyselost přidám pomeranč. Výborná by byla nějaká dětská přesnídávka, ale vnuk už si dá radši uherák a birell. Na další vnoučata si asi budu muset chvíli počkat. Škoda, děti mám moc ráda.

 4. Mrs. Schl. famos strawberry chutnal báječne, určite ho na rok zaradím do výsadby mojich srdcí.
  Chápem že nestíháš oberať pri tak veľkom počte rastlín a veľkosti záhrady s širokym spektrom rastlinstvaa chodenia do práce. To by chcelo ten dôchodok ale to zase už človek nemá toľko síl, aj keď by chuť bola, hlavne že máme potešenie z toho, čo sa nám darí dopestovať. Ešte raz dík za Asiminy.

 5. Dnes ráno opět plná zem plodů pod Asiminou. Vzala jsem si k srdci Tvoji lehkou ale dobře mířenou kritiku a obrala jsem spoustu krásných cherry rajčátek, přidala papriky a asiminu a zásilku dnes vezmu do práce pro kamarádku, jejich pět malých sarančat si s tím lehce poradí.
  Rajčata jsem ochutnávala a musím říct, že jsou všechna vynikající, Tutti Frutti, Vaše Blahorodí a taky třeba Charmant. Jsem ráda, že jsme se shodly na faktu, že nejchutnější je v této obrovské konkurenci právě bulharská Alya. Má v sobě něco zvláštního.

  1. Musím potvrdit předchozí komentáře, že plody asiminy jsou úžasné. Opravdu silná vůně a zajímavá chuť připomínající hrušku s mangem a ananasem. Snědla jsem půlku asi čtvrtkilového plodu a jsem sytá :-). Asi se brzo poohlédnu po nějakých rostlinách ke koupi. Ještě jednou děkujeme za možnost ochutnat toto zvláštní ovoce.

 6. Jsem moc ráda, že se vaše obavy ohledně chuti tohoto ovoce nenaplnily. Prozatím u mně nebyl nikdo, komu by Asimina nechutnala. Stojí rozhodně za to stromek pořídit a to co nejdříve, plodí až čtvrtým nebo pátým rokem.

 7. Ahoj,na svačinku jsem si dala tvoji Asiminu,byla super.Taková zelená brambora a jaká skvělá chuť.Mám ráda šťavnaté ovoce,dužina téměř tekla,při škrábání lžičkou byla jako máslo.Trochu mě zarazila vůně,ta mě moc neseděla,ale i tak ji vysadím do humna.Dííííííííík

 8. Nedělám,už mám místo,kde bude.Za 5let sedíme u nás a přejídáme se Asiminou.Těším se,jak budu ve Strážnici na podzim nakupovat stromky a paní ze mě bude otrávená,až vyslovím požadavek,že chci stromek,na kterých roste zelená brambora.

 9. Tak to jsi mně tedy mile překvapila, ještě vylepším životosprávu, přidám na objemu cvičení, abych byla za pět let v dokonalé formě a návštěvu u vás schopná absolvovat, Není to nic pro padavky, na dovolené jsem se málem po té smršti utopila.

 10. Tak dva stromečky asiminy jsou doma. Výsadbu ale necháme na jaro. Poradíte, Jano, jak na to? Prý se má do jámy přidat sádra? Dávala jste taky?

 11. Tak gratuluji k rozhodnutí pořídit si Asiminu. Taky jsem objednávala na podzim a vysazovala až na jaře, ale nic jsem do jámy nepřidávala, snad jen kompost, sadila jsem totiž do trávníku na dvoře a tam bylo více kamení než zeminy. Hlavně se nesmí poškodit hlavní kořen !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *