19. srpen 2019

V současnosti mám lehce naštvaný žlučník a musím velmi pečlivě vážit, co jím, aby to nebylo ještě horší. Léčím se plzeňským pivem, ale to po ránu není úplně to pravé. Na snídani jsem si vybrala rajče vhodné pro dietáře s malým množstvím kyselin a to žluté Surprise yellow od firmy Poisk. Byla jsem velmi mile překvapená lahodnou, docela výraznou , plnou chutí a nádherně máslovou dužinou.

Znovu, znovu a znovu jsem fascinována krásou ukrajinského rajčete Black Heart. Tihle tři šampioni váží dohromady 1,2 kg a z toho ten nejhmotnější 480g. Plody jsou tedy obrovské a patrně díky suchému počasí a stanovišti zastíněnému od poledního slunce naprosto bez jediného kazu. Jsem zvědavá na názor sasmana, který tuto odrůdu letos taky pěstuje a parádní rostlinu mám právě od něj.

Ačkoli už jsem o něm psala, tak musím opět vyseknout poklonu Černému Princi, je to nádherné, obrovské rajče velmi zajímavé barvy, jehož chuť vás dostane do kolen.

Měla bych se začít balit na dovolenou, ale tahle činnost není zrovna mojí nejoblíbenější, stejně vždy něco zapomenu. Hlavně aby byly kompletní karty.

2 thoughts on “19. srpen 2019”

  1. Jani, aj to moje -ale Brads Black Heart zo semien od Vladimíra je nádherné veľké, chutné, bez kazov a prasklín, najväčšie vážilo 520g. V stredu majú zase prísť natáčať , volali mi z TV Folklorika.

    Prajem príjemnú , zaslúženú dovolenku , načerpanie nových síl a inšpitácií pre záhradu.

    1. Brad’s Black Heart letos nemám, ale je to taky nádherné srdce. Budu pyšná na to, že mi na stránky přispívá nejlepší a nejpopulárnější rajčinárka na Slovensku. Sednou si na prd.., máš ta rajčata letos mimořádně povedená.
      Dovolenou si hodlám užít hlavně ve vodě a načerpat z ní především dostatek jódu, ten moje klouby potřebují nutně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *