Not Purple Strawberry

Včera jsem si k večeři rozkrojila rajče, jemně jsem si ho osolila růžovou himalájskou solí, ochutnala a došla mi slova. Já většinou nemívám problém s hledáním vhodných slov, ale tady mně napadlo jen jediné spojení NAPROSTO DOKONALÉ. Za můj totální úžas může odrůda Not Purple Strawberry. Jedná se o kříž mezi odrůdami Cherokee Purple a German Red Strawberry. Semena mi poslala Nina. Rostlina je indeterminantní, stonky poměrně tenké, olistění ne příliš bohaté a plodů není mnoho z důvodů velmi brzkého vysazení. Rostlina není příliš odolná vůči nízkým teplotám a dostala zabrat. Taky plody jsou velikostně nevyrovnané, ale krásné se zajímavým vybarvením, které dostaly darem od rodičů. Příští rok poskytnu této odrůdě mnohem lepší podmínky, zaslouží si to.

Gorgeous tomato, Nina, Thank You !

6 thoughts on “Not Purple Strawberry”

  1. Dobrý den, já taky netuším, kde by se semena tohoto skvělého rajčete dala koupit, já jsem ho dostala od své ruské kamarádky Niny. Dvě originální semena bych možná mohla postrádat a letos jsem vybrala semena taky z vlastních plodů.

    S pozdravem, Jana!

    1. Dobrý den, bylo by možné koupit od Vás 3 semínka této odrůdy. Moc ráda bych je vyzkoušela. Byla bych Vám moc vděčná. Děkuji moc.

  2. Dobré ráno,
    trochu jsem zapátrala a semena této odrůdy nabízí polský Tomatoeden. Taky jsem od nich kdysi s nadšením objednala semena, ale všechna měla přímo zoufalou klíčivost, možná už to hoši vychytali.

    Hezký den!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *