Karmen

Jahodník Karmen jsem koupila loni na trhu a to deset kousků v sadbovači. Dvě rostliny jsem vysadila na rajčatový záhon na dvoře s tím, že je někam příležitostně přemístím. Ze dvou rostlinek je teď plný záhon. Rajčata nemám kam zasadit, ale jahodník plodí jako o život. Ničím jsem rostlinky neošetřovala a speciálně nehnojila. Jednou na jaře jsem je vydatně zalila kalem z našeho zahradního jezírka. Plody jsou nádherně „španělsky“ červené – proto asi název Karmen – a možná proto, že rostou na přímém slunci od rána do večera, mají velice intenzívní jahodovou chuť, která se blíží lesním jahodám. Keříky  rostou mohutně a košatě, září zdravím a bohatě odnožují. Jsem nadšená a snažím se najít kousek místa pro nový záhonek.

3 thoughts on “Karmen”

  1. Ahoj Jani, Karmen mám taky. Jen jich mám víc odrůd a už ani nevím, na kterém řádku je která. Ale kdybych zapátrala, našla bych. Kupovala jsem je právě proto, že byly chváleny jako velmi chutné jahody.

  2. Čtu to až dneska:) Díky, však máme svých dost. Dneska jsem se přetahovala se špačkama o třešně. Tom mi říkal, že jestli chci udělat italský třešňový koláč (jako každoročně) mám poslední možnost si obrat, protože vedlejší třešeň sklidili během jednoho dne – včera jsme si z ní ještě trhali. Letos jsou třešně ale totálně nepovedené. Vůbec nevím, co se jim stalo, ale jsou strašně křivé a poďobané no a hnijou. Ale jestli půjdem některý den kolem, budu po tobě koukat;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *