5. červen 2019

Vykvetl mi další z kosatců. Toto tropické počasí a důkladně zavlažená půda dělá s rostlinami divy. Všechno najednou roste jako divé a třeba rajčata nestíhám uvazovat, jak se vytahují do výšky. Doslova obrovské jsou ostružiníky Dirksen, které jsou moji chloubou, nádherně a bohatě kvetou a intenzívně to v nich bzučí, jedna včelka vedle druhé. Tento ostružiník už jsem rozdala spoustě známých, protože když u nás viděli tu obrovskou úrodu, tak ho samozřejmě museli mít taky. Ostružiny jsou u mě naprosto nenáročné, stačí občas pohnojit, bohatě mulčovat posečenou trávou a dodat spoustu vody, potom jsou nádherné, bez chorob a škůdců a bohatě plodí.

Můj letos nově pořízený tomel Brilliant Red se neměl k životu. Musela jsem mu pohrozit, že jej vyměním a on najednou začal pučet. Roste ve společnosti rostlinek vzešlých ze semen obsažených v použitém kompostu a tady je jasně vidět, co má u nás na zahradě prioritu. Manžel vysel do téhož kompostu semena Asiminy a má plný truhlík rajčat, která asi nevyhodím a umístím někam na okraj záhonu.

Z letošních novinek mezi masitými rajčaty se mi moc líbí Býčí srdce od agrofirmy Poisk, rostliny jsou vitální, odolné nízkým teplotám a mají nasazeno spoustu krásných plodů.

2 thoughts on “5. červen 2019”

  1. Jani, máš odo mňa ešte aj iné farby sibírskych kosatcov? Mám ich asi 15 druhov, okrem modrých a fialových- biele, žlté, ružové, i plnokveté. Môžem ti v lete odkopať.

    1. Mám žlutý, modrý a ještě jeden, který je zatím ve stavu poupat, ale bude asi fialový. Jsem z nich nadšená, ale trvalo dlouho, než zakvetly, ještě loni neměly květy žádné. Budu ráda, když mi nějaké věnuješ, líbí se mi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *