5. červen 2019

Vykvetl mi další z kosatců. Toto tropické počasí a důkladně zavlažená půda dělá s rostlinami divy. Všechno najednou roste jako divé a třeba rajčata nestíhám uvazovat, jak se vytahují do výšky. Doslova obrovské jsou ostružiníky Dirksen, které jsou moji chloubou, nádherně a bohatě kvetou a intenzívně to v nich bzučí, jedna včelka vedle druhé. Tento ostružiník už jsem rozdala spoustě známých, protože když u nás viděli tu obrovskou úrodu, tak ho samozřejmě museli mít taky. Ostružiny jsou u mě naprosto nenáročné, stačí občas pohnojit, bohatě mulčovat posečenou trávou a dodat spoustu vody, potom jsou nádherné, bez chorob a škůdců a bohatě plodí.

Můj letos nově pořízený tomel Brilliant Red se neměl k životu. Musela jsem mu pohrozit, že jej vyměním a on najednou začal pučet. Roste ve společnosti rostlinek vzešlých ze semen obsažených v použitém kompostu a tady je jasně vidět, co má u nás na zahradě prioritu. Manžel vysel do téhož kompostu semena Asiminy a má plný truhlík rajčat, která asi nevyhodím a umístím někam na okraj záhonu.

Z letošních novinek mezi masitými rajčaty se mi moc líbí Býčí srdce od agrofirmy Poisk, rostliny jsou vitální, odolné nízkým teplotám a mají nasazeno spoustu krásných plodů.

2 thoughts on “5. červen 2019”

  1. Jani, máš odo mňa ešte aj iné farby sibírskych kosatcov? Mám ich asi 15 druhov, okrem modrých a fialových- biele, žlté, ružové, i plnokveté. Môžem ti v lete odkopať.

    1. Mám žlutý, modrý a ještě jeden, který je zatím ve stavu poupat, ale bude asi fialový. Jsem z nich nadšená, ale trvalo dlouho, než zakvetly, ještě loni neměly květy žádné. Budu ráda, když mi nějaké věnuješ, líbí se mi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *