27. červen 2019

Počasí s tak pekelnými teplotami není nic pro mě, zrušila jsem všechny směny do konce měsíce a venku se pohybuji jen dopoledne do 9 a večer po 7 hodině. Aby toho tepla nebylo málo, tak jsem se rozhodla, že upeču chleba. Povedl se mi dokonalý stoprocentně žitný chlebík. Několik plátků takové bio pochoutky stojí u nás v marketu 70 korun a nechutná mi tolik, jako ten můj. Taková snídaně je přesně podle mých představ.

Na některých rostlinách už se začíná to vedro nepěkně projevovat a já jsem zaznamenala první popáleniny na plodech paprik, které nejsou schované pod listy. Na takové místo okamžitě zaútočí hniloba a plody znehodnotí. Jsem ráda, že rajčatům ponechávám naprosto všechny listy a pokud někde vyrůstá zálistek, tak uštipnu vegetační vrchol a listy mu ponechám a tím naopak listovou plochu zvětším.

Ráno jsem zjistila, že mi ze záhonu zmizlo rajče, zůstala jen díra a ani nejmenší stopa po tom, kdo mi rostlinu unesl. Je to škoda, protože šlo o zálistek roubované rostliny z Polska. Naopak radost mám z rajčete NINA, která konečně ukázala plody a navzdory nefunkčním prvním vijanům to vypadá nadějně, úroda by mohla být slušná. Rajče je to hodně žebrované, masité a veliké, tak se těším.

Dozrávají kanadské borůvky a třeba u odrůdy Chandler jsou hodně veliké, je jich hodně a já musela větvičky podepřít, hrozilo totiž, že se zlomí. Krásně se vybarvují plody na kontejnerové meruňce a je jich docela dost, stromek se mi letos odměnil za vzornou péči. Na podzim ho přesadím do větší a kulturnější nádoby, než je pixla od primalexu.

Zbyly nám ve sklepě nějaké staré brambory, které je ovšem škoda vyhodit, a tak jsem tentokrát naplnila kvasný hrnec strouhanými bramborami, nějakou banánovou slupkou a několika kopřivami a bude kvalitní hnojivo.

2 thoughts on “27. červen 2019”

  1. to mi řekni, co v tomto počasí děláš? Já jsem zalezlá doma a jediné, co jsem udělala venku bylo, že jsem ze záhonu vytáhnula mrkev na polévku a posunuju si závlahu;)

    1. Já jsem naštěstí ranní ptáče a od 5 hodin se snažím zalít všechny květináče. Rostliny v té výhni, která teď panuje na dvoře, hodně trpí a i když stojí ve vodě, mají úplně zvadlé vrcholy. Večer po 8 pak zalévání opakuji, mezi tím si čtu a odpočívám, i toho je zapotřebí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *