14. červen 2019

Jedny z nejpovedenějších rostlin na dvoře, které rostou v kyblíkách jsou bezpochyby lilky. Moje čtyři exempláře jsou prostě výstavní, dokonale jim vyhovuje zásoba vody, kterou mají díky vyšším otvorům, rostou mohutně, zdravě a mají už malé plody. Cením si hlavně skutečnosti, že jsou bez škůdců a chorob. Je na ně radost pohledět.

Jediným rajčetem, které jsem zasadila do textilních květináčů je odrůda Kumato a obě rostlinky vypadají spokojeně. Nasadily spoustu plodů a jsou krásné a zdravé. Občas květináč postavím do obrovského vyřazeného hrnce s vodou, aby rostliny důkladně nasály vláhu a jim se ta koupel hodně líbí.

Začíná kvést moje početná pepinová nádvorní parta, rostliny jsou nádherné a současné počasí si doslova užívají, mají dostatek vody i kvalitní výživu.Našla jsem na půdě veliký krásný keramický kvasný hrnec a už v něm bublá banánový fermentovaný čaj. Rostlinám moc chutná a je v něm obsaženo vše potřebné, aby krásně rostly a hodně plodily. Spokojenost !

Jahodníky odrůdy Malwina mě překvapily zvláštním útvarem. V místě, kde bych očekávala květy, se na některých rostlinách objevil shluk malých listů. Nevím, neznám, ještě jsem neviděla. Kdyby někdo znal příčinu, nechť písne.

Mám obrovskou radost, protože v mém luxusním beehotelu už jsou skoro všechny včelám sympatické apartmány zavoskované a bude tedy nové potomstvo. Baví mě pozorovat, jak hmyz pije z malého jezírka, uprostřed jsem umístila kámen se spoustou otvorů -je z moře-a mrňavé studánky jsou pro hmyz ideální. Občas se přiletí napít hrdlička, ale už to vysledovaly naše kočky a plánují strategii, jak si ji ulovit k obědu.

Kanadské borůvky se letos překonávají v množství plodů až mám obavu, aby to zvládly a nevysílily se tak, že příští rok to zabalí. Velmi bohatě nasadila i balkónová borůvka Chippewa, kterou jsem původně koupila pro dceru na balkón do Prahy, ale tam by se uvařila, na našem dvoře je jí dobře.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *