25. květen 2019

Počasí se konečně umoudřilo a včera byl nádherný slunečný den. Do zahrady se dá ovšem vstoupit pouze v gumácích a záhonky jsou jedno souvislé bahno. Ten obrovský příděl vody s nadšením uvítaly ostružiny, které začaly kvést a násada květů je mimořádná. Moje keře ostružiny Dirksen jsou hodně veliké, skoro každé jaro trpěly právě nedostatkem vody a pokud všechny zaplodí, tak bude přeostružinováno.Mám v plánu koupit ještě jednu mrazničku.

Dnes musím pokračovat v přesazování svého pepinového nadělení, snad se bude dát pracovat s kompostem. Včera jsem ho sušila na igelitu na sluníčku. Musím vysadit dvě rostliny do jednoho kyblíku, jinak už bych se na dvoře ani nepohnula, snad si nebudou překážet, živin jim dodám dostatek. Uvidíme!

Rostlinky Physalis už trpí v malých květináčích a tak se je snažím někam umístit, jakýkoli volný kousek záhonku je dobrý, kampak ale dám keříčkové fazole, to fakt netuším.

Do svého ranního nápoje jsem k mrkvi a červené řepě přidala špenát, prý se pak dožiju 116 let a to je velmi slušná motivace.

Namíchala jsem další vražedný koktejl a postříkala mšice. Každý zatím použitý postřik mšice zlikvidoval, ale netrvalo dlouho a objevila se další invaze, mravenci jsou letos nesmrtelní, nebo jich je extrémně mnoho. Cibulovo-pomerančový výluh, dehtové mýdlo a slunečnicový olej, tímto roztokem jsem je pokropila tentokrát.

Dnes jsem dostala chuť na tortilly a tak jsem je ukuchtila k obědu, kdysi mi bylo řečeno, že jsou lepší než v KFC.  Jak já to dělám?

2 thoughts on “25. květen 2019”

  1. Zastavili jsme se dnes se psem u Janiny, neb jsme se šourali k večeru kolem. Zatím co já se topím v plevelu, ona jen zvelebuje a zkrášluje. Minule jsem od ní dostala krásnou sazenici mochyně, tak doufám, že ji nezahubím a zase si letos dáme. Pár let jsem je zapomínala včas vyset, letos jsem konečně vysela, ovšem nevzešlo nic. A Jana mne zachránila:)

    1. Jednu dobu jsem pracovala v zahradnické firmě, která se starala právě o takové obrovské prostory, jako máš ty. Každý týden nás na takovou zahradu dorazilo plné auto a makali jsme poctivých osm hodin. Ty to zvládáš sama, takže klobouk dolů, já bych to nedala. Brzy bych propadla zoufalství, depresím a v tom lepším případě alkoholu. Za rajčata jsem mimo jiné dostala skvělou slivovici, takže dojdi na panáka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *