17. květen 2019

Je skvělé, projít se ráno po zahradě za svitu sluníčka, málem už jsem zapomněla, jak je to příjemné. Ještě nedávno jsem za každého počasí chodila bosa, asi se k tomu rituálu vrátím. Ukrajinský salát je obrovský. Netvoří sice hlávky, ale je křehký, šťavnatý a lahodný. Mám ho plnou zahradu, ale na jeho místo se pomalu začne tlačit Pražan. Ještě mám v plánu vysít směs barevných salátů a taky americký, který roste do výšky a sklízí se jednotlivé listy. V obchodě už taky prodáváme hlávkový salát, ale ta spousta dusičnanů na mě z něj přímo vyskakuje.

Kolem mých počasím a slimáky těžce zkoušených cuket jsem nasypala drcené skořápky a lógr z kafe. Pokud tato velmi jemná metoda nepomůže, sáhnu pro těžší kalibr. Ještě jsem vlastně mohla přidat popel, jdu to napravit.

Znovu a znovu se dočítám o blahodárných účincích červené řepy na naše zdraví. Kombinace červené řepy, mrkve, pomerančů a citronů působí jako prevence proti rakovině a výrazně ulevuje lidem, kteří podstoupili chemoterapii. Tak jsem si odšťavila řepu, mrkev, pomeranč a citron. Dalším chodem bude ovesná kaše s jahodami a ořechy. Jahod zatím není mnoho, ale jsou moje a chutnají skvěle. Nejsou to žádné chemické červené koule.

Od Evy jsem dostala sazeničku rajčete Artic Rose. Vede si zatím slušně, roste v malém kyblíku, ale nevím, co od něj očekávat a jak ho ideálně pěstovat. Třeba Eva poradí ?

3 thoughts on “17. květen 2019”

  1. Arctic Rose patrí medzi determinantné dwarf(trpaslíci). sama ho mám vysadené vo väčšom kvetináči. Je krížencom medzi medzi Budai Torpe“ a Black of Tula , uvedená v r. 2012. Vlani som mala 1 koreň( zo 75 odrôd), chuť v pohode, tento rok tiež 1 koreň , je písaná ako 60 dňová, podobne ako Sleeping Lady, ale plody mám ešte zelené, násada je dobrá.

    1. Takže plody jsou tmavé barvy? Jak se takový trpaslík pěstuje, na jeden výhon, na několik? Rostlina je tak šíleně kompaktní, že více výhonů by snad ani neprotlačila,navzájem by si překážely, kolik plodů je schopná vyprodukovat? Kamarádka má malý balkon a rostlinka se jí líbí. Jenže já mám jen jednu a tu nedám.

  2. Plody majú normálnu červenú farbu, sú pomerne veľké, okolo 150g-rastlinu vôbec nevylamujem, reguluje si rast sama, ale asi treba regulovať násadu, veľa ťažkých plodov na vetve by ju mohlo zlomiť, ako sa mne pri manipulácii s kvetináčom stalo. Produkciu nemám odsledovanú, keďže vlani som mala na rajčinách tú bakteriózu a veľa mi ich odišlo predčasne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *