26. duben 2019

Je důležité začít den kvalitní snídaní a na to já dbám, moje speciální zahradnická pomazánka, domácí žitný chleba a čerstvě utržený křupavý salátek to je lahůdka. Už aby byla nějaká rajčata, ale to si ještě počkám. Včera jsem u nás v jednom obchůdku objevila česká rajčata za 99 kč/kg, šlo o rajčata koktejlová a bohužel nebyla dozrálá a vypadala nejedle. Nákup se nekonal, možná jsem mohla alespoň ochutnat.

Lilky jsou neuvěřitelný lapač všech vyskytujících se škůdců a proto je potřeba povolat pomocníky.

Do jednoho z textilních květináčů jsem vysadila duo Kumato, rostlinky rostou od semínka spolu a tak jsem je nerozdělila. Květináč je pro dvě rostliny dostatečně veliký – spotřeba substrátu šílená – a hlavně je mobilní, při nepřízni počasí lze umístit pod střechu. Velmi praktické se ukázalo umístění takto vysazených rajčat na paletovém vozíku.

Zrušila jsem neperspektivní záhon se žlutými malinami a na jeho místo mám v plánu umístit rajčata v kyblících s uříznutým dnem a to do té doby, než prostor zrekultivuji, maliny tam porostou ještě dlouho. Jako první se zabydluje rajčátko Goldkrone.

Dnes snad už konečně dojde i na cukety, kterým určitě bude lépe ve volné půdě. Letos plánuji méně rostlin ale s intenzívní péčí, cukety miluju. V kuchyni jsou neocenitelné a dají se i kandovat.

Dnes jsem pokračovala ve výsadbě rajčat do paletových boxů a měla jsem problém, jak vůbec donést rostliny na místo, aby mi je po cestě nezlomil vichr, který už mě hrozitánsky štve. V boxech je zemina totálně na prach, ale nějakou vodu v kontejnerech ještě mám. Napadlo mě využít kyblíky s uříznutým dnem jako ochranu před větrem, super nápad! Je jen škoda, že nejsou průhledné, ty mám taky, ale jsou malé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *