Experiment

  Jedním z míst, na kterém pěstuji rajčata, jsou paletové boxy. Mám jich celkem šest, ale dva musely přenechat místo skleníku a zemina z nich byla přesunuta do zbývajících čtyř. Mám tedy dvě prázdné ohrádky a potřebuji do nich vysadit sazenice rajčat. S kompostem musím letos zacházet jako s velmi vzácnou komoditou a za kupovaný kvalitní substrát bych utratila výplatu. Musela jsem tedy vymyslet nějaké netradiční řešení.

K dispozici mám proschlou posečenou trávu, štěpky vzniklé podrcením větví prořezaných keřů a omezené množství kompostu. Sazenice rajčat už jsou statné a zasazené do velikých květináčů. Tak jsem na dno boxů nasypala spoustu posečené trávy a na ni navršila přiměřené množství hrubého neprosátého kompostu. Z marketu jsem dostala 10l kyblíky, ve kterých nám chodí řezané květiny a které se běžně vyhazují do odpadu. Odřezala jsem jim dno a čtyři jsem postavila do boxu na ten kompost. Do nich jsem vysadila rajčata do velmi kvalitního substrátu. Kolem kyblíků jsem opět nasypala spoustu trávy a na ni štěpky.

Nevypadá to vůbec špatně a má to své výhody, budu tam v průběhu sezóny dávat vše jako na kompost a ono to bude zahřívat kyblíky a na jaře budu mít navíc nachystanou zeminu na výsadbu. Já jsem ale šikovná! Do kyblíků jsem jako první zkušební posádku vysadila Zoloto Kryma, Jersey Devil, Kitayskiy Rozovyi a Puzata Chata.

Sazenice vypadají spokojeně, ale já jsem šíleně nadřená, je to docela pracný způsob pěstování rajčat a snad se osvědčí.

2 thoughts on “Experiment”

    1. Paletový box je ohrádka z palet s výpletem, uvnitř je zemina, která vznikne tím, že přímo tam uzraje kompost a já tam pak pěstuji rajčata. Dojeďte na kafe a uvidíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *