14. květen 2023

 

Čekáme na déšť. Já i rostlinstvo a hlavně to v nádobách. Kanadské borůvky, fíkovníky, citrusy, rajčata i papriky. Ve středu mělo pršet a nepršelo. V pátek byl slíbený déšť na osmou ranní. Přesně v osm se zatáhlo a za chvilku zase odtáhlo. Spadlo dohromady pět kapek. Trpělivě jsem čekala se zálivkou, aby po tak vydatných deštích nebylo přemokřeno. Včera už jsem musela některé nešťastníky zalít. Paprikám se nalévají plody a vodu nutně potřebují. To stejné platí o rajčatech.  Dnes je zataženo od rána a pršet má začít v pravé poledne. No uvidíme.

Na záhonech je vláha dostačující. Přesto neleze mrkev ani petržel. Ještě stále máme k dispozici petržel loňskou, kdy byla úroda mimořádná. Našla jsem pytlík se semínky červené řepy, kterou všichni milujeme, tak ji půjdu před tím deštěm vysít.

Včera jsem přesazovala do finálních květináčů dwarf rajčata z únorového výsevu a všechna vypadají skvostně. Kupodivu to vypadá, že mi sedí jmenovky. To se ovšem v žádném případě nedá říct o odrůdách z výsevu dřívějšího, tam nepasuje nic, ale vůbec nic. Naštěstí jsou to rajčata od sebe jasně odlišitelná, takže pro identifikaci si musím počkat na plody.

4 thoughts on “14. květen 2023”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *