Spencer

 

Můj známý z Běloruska Alex, na jehož you-tube kanál jsem zde upozorňovala, už vypěstoval stovky odrůd rajčat. Právě zveřejnil žebříček pěti těch nejchutnějších a páté místo mě dostalo. Jde o českou odrůdu Spencer. Po mnoho let je toto rajče jeho favoritem a docela složitě sháněl semínka. To jsme se ještě neznali. Jakmile se ocitnu někde v hobby marketu, tak semínka koupím a rajče vyzkouším. Je vhodné pro rychlení ve sklenících a foliovnících. Tak mu jedno místečko v plachťáku rezervuji.

Na místě čtvrtém se umístila tmavě červená varianta Candy Sweet Icicle. Bronzový stupínek obsadila bohyně Xanadu Green Goddess, stříbrný je polský Zloty Ozarowski a zlato získává Queen Aliquippa. Z těch pěti odrůd mám jen Candy Sweet Icicle a to růžovou 🙁  Mám nutkání si o ta semínka napsat.

13 thoughts on “Spencer”

 1. Tak to jsem zvědavá na vaše hodnocení. Pro mě byla chuť Spencera zklamáním. Chuť supermarketová. Stejně jako Tastier, kde byl název mnohoslibný. Ale vím, že se hodně pěstuje.

 2. Candy Sweet Icicle som pestovala v r. 2020, až tak ma chuťovo neoslovil a ku koncu sezóny aj dosť praskal, viac mi určite chutil s trocha menšími plodmi Sweet Cassaday. Spencer som tuším tiež niekedy skúšala, zrejme tiež chuťovo nevynikal, ale každý máme iné chute a priority pri hodnotení odrody.

  1. Ve vlaku si toho spoustu přečtete, odpočinete a zdřímnete. Já jsem měla při poslední cestě z Prahy společnost tří sympaťáků s jemným promile v krvi a byli velmi zábavní a velmi inteligentní. Dobře jsem se bavila 🙂
   Nocleh zajišten. Tedy pro Vás 🙂

 3. Díky a vaše cestování mě pobavilo.
  Z všelijakých Artisan Tigrům podobných rajčat jsem dva roky po sobě pěstovala Sweet Cream. Je chutné.

 4. Ahoj, CANDY S.I. v červené můžu nabídnout pod označením CANDY SWEET ICICLE 2 z tomatofillou, popisují jí jako selekci od Reinhard Kraft.

  1. Ahoj Tome,
   moc děkuji za nabídku, ale právě mi psala Dáša, že mi semínka posílá. Taky je má z tomatofifou.
   Slyšela jsem, že tomatofifou ze zdravotních důvodů letos končí. Já jsem tedy od nich nikdy nenakupovala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *