17. leden 2023

 

Tak jsem přemýšlela nad tím, kde by se mohly moje přísady v tuto chvíli cítit nejlépe.  Skleník je  ještě velkou část dne ve stínu. Pokud je den slunečný, pak by se jim určitě líbilo venku. Občas rostlinky vynesu na venkovní okenní parapet, ale pokud fouká studený vítr, pak se zrovna komfortně necítí. Uvažovala jsem nad malým skleníčkem ke zdi. V takovém případě by zeď nějaké to teplo během dne naakumulovala a předala ho přísadě během noci. Já bych tak nemusela květináče neustále přenášet. Stalo by se to pouze v případě nočních mrazů.

Skleníky mi připadají všechny cenově nepřirozeně vysoko a tak jsem pátrala po variantě levnější a především přenosné. Výběr fóliovníků ke zdi je tristní. Tak jsem koupila, v příznivém poměru cena : výkon, policový foliovník a postavila ho ke zdi před dům. Až bude slunce dostatečně vysoko a střecha domu nebude stínit na hospodářskou budovu, přemístím ho, aby náhodou nerušil před domem. Tam v tuto dobu svítí slunce celý den.

Dnes to dokonce vypadá, že se sluníčko občas ukáže a já tak mohu vyzkoušet, jak by to mohlo fungovat. Fóliovník je vysoký 1,69 m a tak jsem ho dole zatížila kamenem. S létajícími fóliovníky po zahradě už mám zkušenost.

4 thoughts on “17. leden 2023”

  1. Dobry den pani Jano a to jste koupila na predpestovani sazenic jestli to dobre chapu?Ale asi nechavate klicit doma… Ja nemam doma prostory,chtela bych to nejaky zpusobem presunout ven do tepla a nevim kam. Vasich rajcat mam hafo a nechce se mi moc selektovat 🙂 ,tak premyslim,kde to budu predpestovavat…Jen uvazuji posledni dobou o ,,hotbed,, z konskeho cerstveho hnoje,udelat to provizorne ve skleniku,nemate zkusenosti nebo nepremyslela jste o tom nekdy?Dekuji. Peskova.

  2. Hot bed mám právě letos v plánu a už mám nachystané čtyři palety. Teď si jen musím domluvit ten hnůj.
    Tento malý foliovník jsem si pořídila proto, že se mi okenní parapety povážlivě plní a pokud svítí slunce, je rostlinám lépe venku před domem.

    1. Tak to jsem zvedava jak vam hotbed pujde 🙂 ja mam taky palety,hnuj uz mam zamluveny,ale uvidim,jestli budu realizovat, nu s prckem mi to moc nejde 🙂 A ten sklenicek uz vyuzivate ted? To je asi moc zima i kdyz sviti slunicko, mame venku teda jen 2 stupne,na slunicku presne nevim,ale i tak mi to prijde teda malo,ale uvitam vasi zkusenost 🙂 Namam kam dat vsechna vase rajcatka tento rok a porad premyslim je dat nekam ven,tak by se mi libil taky tento sklenicek. A samozrejme bych to musela vse prenest vecer domu do chodby 🙂

      1. Skleníček využívám jen ve dnech, kdy svítí sluníčko. Mám uvnitř teplotní čidlo a bývá tam přes 20°C , pokud svítí slunce celý den tak mnohem více. Jde o jižní stranu domu. Na noc rostliny schovám. Pokud by nehrozily mrazivé noci, nechala bych je tam a přes skleníček přehodila deku. Bohužel momentálně je stále zataženo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *