3. listopad 2022

Tři jedince ze svých citrusů jsem si dovolila na jaře vysadit na záhon do volné půdy. Jedním z nich je citrus Pompelmo grep.  V nádobě nijak zlášť nerostl, ale jakmile dostal svobodu, tak si to užívá. Vytvořil krásné přírůstky a slušný počet plodů. Nechám ho venku až do prvních mrazíků a pak opatrně přenesu do květináče. Na jaře budu muset hezky vytvarovat korunku. Škoda, že nemám k dispozici žádné podnože, pokusila bych se o svoje první roubování, materiálu bude asi hodně.

Jen si vůbec nejsem jistá, zda mi byla prodána ta správná odrůda. Pompelmo je tedy grep s kulatými velikými plody, ale na mojí rostlině to vypadá spíše na citrony.

3 thoughts on “3. listopad 2022”

  1. Tak jsem nevydržel a za deštivého smutného večera si objednal citrusy. Rostliny přišly krásné, ale jestli mi neporostou, tak vám tu vyčiním. Zásobovat takovými fotkami a skazkami je k nevydržení.

  2. Hmmm, tak jsem nevydržel a objednal si pár citrusů. To se nedá vydržet, tydlrty obrázky a mrholení za oknem. Ale jestli mi to zase nepůjde, tak je to naposledy. Minimálně na rok!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *