Smarald

Jen tak pro zpestření sortimentu rajčat jsem si pořídila odrůdu Smarald. Nic ohromujícího jsem od ní nečekala.

Na VIP záhonku na dvoře mi vyrostl doslova strom s velmi silnými stonky, velikými listy a spoustou plodů. Rajčata jsou velmi krásná, zelená se žlutými proužky, váží kolem 150g. Totálně mě dostala chuť, která je vynikající. Očekávala jsem něco kyselého, ale ony nechybí ani cukry a ovocný citrusový ocásek. Jsem touto odrůdou zaskočená a okouzlená. Protože rostlina se v množtví plodů docela hecla, tak je zkouším taky sušit a vymyslím nějaký speciální „zelený“ nálev. Už se těším!

6 thoughts on “Smarald”

 1. To nevím Jano,nejsou mi sympatická… Můj muž by je ani neokusil 🙂
  Mám od Tebe pár zelenožlutých, zrají opravdu věčně, takže čekám …

 2. Já mám letos poprvé Aunt Rubys German green a jsem opravdu mile překvapený. Velká chutná, brzy zrají. Jediný problém je zjistit, kdy jsou zralá – často mi prezravaji, protože je všichni přehlíží. Kvůli tomu jsem se zbavil všech zelených cherry.

 3. Mám to stejně Dášo, ne jen Váš muž, ale ani mě by nenapadlo takové rajče vůbec ochutnat. Prostě mě to neláká. Já vůbec nic od Jany nezkouším, protože na rozdíl od ní, pokusník nejsem, jsem těžká konzerva, nemám ráda změny. U nás je oblíbené Gardenberry a Mandat a už jsem jen zasadila zbytek nějakých pidi cherry a ty už taky sadit nebudu a jedno velké,,Lidl“ no name rajče, biftek asi, co zraje do hněda, protože je fakt chuťově dobré a dobré na sušení. To je maximum. Už jsem ani nesadila klasické rajče na salát, protože pak toho moře vyhazuju, nikdo to jinak nejí. A salát jde i z těch Gardenberry 😉

 4. Ahojte
  Hodnotenia mojich zelených:
  tak mne sa zelené veľmi páčia a chutia nám. Zrelosť skúšam tak, že opáčim, či už je mäkká. Z klasiky prvú som skúšala Green zebra, dostala 2 sezóny na vyskúšanie, ale neosvedcila sa. Plodnost bieda, neskorá, chuť neoslnila. Cherry- Frosted Green Doctor, 1x geniálna chuť a potom už išiel z kopca. Aj plodnostou aj chuťou. Minulý rok milo prekvapila Cherokee Green a Grubs Mystery Green. Obe chutne bifteky. Tento rok dostala šancu Aunt Ruby German, ani 1 plod do začiatku augusta, vytrhla som ju. Z dwarfov Big Green dwarf výborný aj Kangaraw Paw Green. Tiger Eye minulý rok ok, teraz čerň rajčatová. Sauce Mary mi minulý rok nevyšla, ale dostala menší črepník ako si zaslúžila. Každá sezona je iná. Ja mam tento rok Gardenberry, kt sú stále chutné, mohutné, úplne o ničom. Asi je im sucho a horúco.
  Idem písať teta Jana SZ, súhrn, čo by som si prosila objednať. Mrzí ma, že urobím robotu, lebo z mnohých balíčkov už semienka mám. Ale neviem odolať tvojej ponuke, ja som zase experimentator, klasika nestačí.

  Paaa a ďakujem

  Katkos

 5. Konvalinko, na Janiných stránkach si asi můžeme tykat… 🙂
  Já ráda vyzkouším nové, ale jsem amatér a nemůžu se s Janou vůbec srovnávat…
  Přesto mám letos od ní nej Pink Siberien Tiger, krásné a chutné rajče,fialovo růžové, rodina a kamarádi byli nadšeni, jeden kus s mozzarelou a bazalkou k večeři pro dva!
  Hezky plodí Goldkrone, Starty, Crimson crush, ten má ale docela málo plodů ve vianu, od Jany Dagestanskij , Red Pear Abruzzese, Mlle Floriers…
  Ale také už moc nezalévám a je to vidět,ale přebytky rozdám…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *