Konec sezony

Je takové sucho, že budu muset ukončit rajčatovou sezonu předčasně. Nemám vodu a ani síly a trpělivost nosit každé ráno desítky konví z řeky, kde už stejně téměř nic neteče, a večer si střihnout opakování. Tu trochu vody načerpanou ze studny nutně potřebuji pro jiné rostlinstvo.

Rajčat už bylo dost a bývá jich bohatě každý rok. Potřebuji zalévat fíkovníky v nádobách, aby dozrála ta spousta nasazených plodů. Taky citrusy zaslouží vydatnější zálivku. Letos jsou nádherné a plodí i ty, které dosud z nějakých mně neznámých příčin stávkovaly. Taky tomely mají neustále žízeň a já chci letos znovu něco málo sklidit.

Pokud nezaprší, nechám rostliny rajčat svému osudu. Zalévat budu jen ta, ze kterých ještě nemám sebraná semínka a hlavně svoje nádherné žebrované odrůdy. Ty ovšem mají jednoznačnou výhodu umístění ve foliovníku, kde je k mému úžasu potřeba vody minimální. Taky ještě nemám dostatek nasušeno, takže tuhle úrodu si taky musím ohlídat.

Pro další roky budu muset zalévání nějak řešit. Ovšem ani kapková závlaha mi nepomůže, pokud nebude z čeho kapat.

7 thoughts on “Konec sezony”

 1. Ahoj,
  já mám problém s vodou trochu jiný. Tím, jak je v noci málo teplo, voda v nádrži se nestihne prohřát, takže musím dávat bacha, abych nezaléval moc chladnou. Ideálně teplá je v barelech, kde mám i dešťovku (o víkendu se oba dva zase naplnily). 😉

 2. Taky loni jsem spala venku a to až dlouho do podzimu. Stačila mi běžná přikrývka. Teď musím mít v pohotovosti péřovou duchnu, o kterou si moje zmrzlé tělo pravidelně řekne tak v půl třetí ráno.
  Kdy u nás pršelo si už nevzpomínám.

 3. Ahojte, také nemám moc vody, je to fakt náročné ! Stejně jako Jana , spoustu rajčat jsem už sklidila, jsou výborné!
  Ale trápí mě svilušky, na okurkách , rajčatech, povíjnici, dokonce i na plevelu…. ve skleníku vše hyn…
  Zdravím Konvalinku, asi budu muset něco podniknout …zatím chemii vynechávám…👍😃

  1. Dášo, já už jsem ve skleníku okurky vyrvala, tu poslední jsem postříkala Vertimecem…či jak se to jmenuje, taky všechny papriky a lilky – sviluša už byla na všem. Doma přesadím velkou papáju – už jí nestačil květináč, hrozně vysýchala. Za týden koukám: hmm, tak to jí ten kompost nějak vůbec nesednul, doprčic, však jsou ty listy celé flekaté. Zkoumám je proti světlu a najednou uhlédnu pavučinu na jednom listu. Postříkám ji rosítkem a už vidím…je obalená celá!!! Myslela jsem, že mě šlak trefí. Doma jsem se svilušema bojovala před mnoha lety, povedlo se, od té doby klid, naplehnila jsem si kytek a teď tohle 🙁 Musím je prohlédnout všechny, ještě mám postřik v postřikovači.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *