19. červen 2022

Včera jsem měla mimo jiné uvazovací den. Rajčata neskutečně poskočila do výšky. Ve fóliovníku se předhání Vaše Blahorodí s oběma Tarasenky, kdo vytvoří bohatší vijany. Blahorodí má ovšem plody cherry, takže plodenství jsou v pohodě. Tarasenko legend vytváří plody mnohem hmotnější a navíc má šílenou špičku a já si vůbec nejsem jistá, zda se mi tento tvar plodů líbí. Těchto příšerností rostlina produkuje takové množství, že se vijany začínají zalamovat a to není dobře. Taková rajčata sice dozrají, ale už nezvětšují svůj objem.

Fóliovník je vysoký, takže musím na špičkách balancovat na stoličce, abych s nataženýma rukama uvázala provázek s vijanem ke stropní konstrukci. Jednou se rozhodně zřítím mezi rostliny. Ještě o něco více rajčátek produkuje Tarasenko Hybrid. Takže jsem vymotala skoro celé klubko. Nevím, co si s rajčaty takového tvaru počnu, asi skončí v mrazničce.

Skvěle vypadají všechny novinky na sušení a to především Slivka Bendrika  a Syzranskaja Pipočka. Obě to jsou obrovské statné rostliny s velikou násadou sympatických plodů, které nehyzdí žádné nosíky. Krásné jsou odrůdy Santa Cruz Cada a De Barao Red. Jsem zvědavá, co předvedou Italové.

Úžasný pohled je na „tygří“ odrůdy, kterých pěstuji letos opravdu mnoho. Je přeci rok Tygra 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.