12. červen 2022

Naše zahrada po blahodárném přísunu alespoň nějaké vody ožila. Velmi nadějně to letos vypadá s úrodou drobného ovoce. Jahody mají skvělou nerozmočenou chuť a je jich spousta. Keř černého rybízu si vyžádal další podpěry, tolik má už černajících kuliček. Ostružiny se nacucaly vody, zhmotněly a já jsem je musela pečlivě uvázat a šlahouny jsou hodně těžké. Vodu s nadšením přivítaly maliníky a kdyby se nepodpíraly navzájem, tak už si dávno pod tíhou plodů lehly. Nádherný je pohled na keře borůvek. Změnila jsem jim letos stanoviště a přesunula je ze spalujícího dvora do polostínu. Z vděčnosti se osypaly spoustou borůvek. Radost mám ze stromu plného třešní.

Neustále kontroluji, zda si tomely drží květy a vypadá to nadějně. Brilliant Red je má mnohem větší než Nikitskaja a vede i v jejich počtu. Snažím se stromek rozmazlovat, aby poprvé předvedl své krásné veliké plody. Asimina si letos vybrala odpočinkový rok a já to chápu. Květů byla spousta, ale zřejmě se opylovači nedostavili v dostatečném počtu. Banánů pro moji maličkost ale bude dostatek.

Hezkou mám letos rostlinku pepina. Nejdříve se o její likvidaci pokoušely mšice a pak vichřice. Ulomila tři krásné větvičky, ale keřík jich má dostatek.

Sklidila jsem brokolici a nová generace už má zárodky květů, kapusta je vynikající a svedla jsem o ni těžké boje se slimáky. Luxusní mám hlávky mladého zelí, jsou bez sebemenšího kazu. Dnes si už můžu uvařit první letošní lečo z vlastních rajčat, paprik a cuket. Salátu jsme přejedeni a okurky čekají na máti.

Jsem velmi spokojená! Vložila jsem do zahrady spoustu své pozitivní energie a ona mi to začíná vracet.

4 thoughts on “12. červen 2022”

  1. Borůvky máš krásně obsypané. U nás banánky nebudou vůbec – prvních 12 květů odpadlo. Pepíno jsem letos nevysadila, loni bylo spíš náhradou cukrových melounů. Doufám, že letos si cukrových melounů užiju i díky skleníčku víc :).

    1. Stejně tak u mě. Vloni měly dvě asiminy, poprvé kvetoucí, po jednom květu. I jsem si brala od Jany květ na opylení. Nepomohlo, opadly 🙁 Letos jedno 8 květů, druhá tři. Bylo to nadějné. Po týdnu se jdu kouknout, všechny květy pryč, suché, odpadlé, neopylené asi…a listy z poloviny sežrané nevím kým, nejspíš nějaká housenka. Že asimina nemá škůdce? U nás si ho najde 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *