Chestnut Chocolate

Jako vůbec první z výsevu 7. března vykoukla ze substrátu rostlinka Chestnut Chocolate. Jde o odrůdu z kančí farmy Brada Gatese z USA. Čokoládově zabarvené rajčátko s tmavým indigo zabarvením kolem stopky vypadá úchvatně. Moje kamarádka z Norska ho považuje za příjemné překvapení loňské sezóny a na základě jejího doporučení jsem semínka objednala. Plody vydrží na rostlině velmi dlouho, aniž by popraskaly nebo ztrácely kvalitu a po utržení je lze dlouho skladovat. Vysela jsem tři semínka.

2 thoughts on “Chestnut Chocolate”

  1. Vloni jsem je zkoušel, ale žádný zázrak to nebyl. Na druhou stranu to vloni nebyl zázrak s žádnou odrůdou. Rostliny byly odolné chorobám, dobře rostly, ale hůř se u nich určuje zralost a tak mnohdy přezravaji.

  2. Díky za názor. Já jsem naopak loni zažila nejúspěšnější rajčatovou sezónu. Slunečné a suché léto vychutilo rajčata až do extrému a choroby se nám vyhnuly velikým obloukem. Taky úroda byla slušná, jen ve skleníku jsem rostliny překrmila a jim se nechtělo plodit a ucpaly skleník množstvím zelené hmoty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *