14. březen 2022

Z Ostravy jsem si nedovezla plný kufr knih, ale zásobila jsem se substrátem. Je to zemina, do které hodlám přesazovat přísadu rajčat určenou k prodeji a tato surovina se mi tedy nevrací a já ji tak nemůžu recyklovat a znovu použít. Spotřeba je obrovská, protože moje rajčata bývají veliká a rostou v objemných květináčích, žádný kelímek od jogurtu. Koupila jsem taky novinku od firmy Agro a to černozemní substrát. Vyzkouším a uvidím. Cena za 60l činí 180 korun.

Během mojí nepřítomnosti zakvetl můj nádherný vodní melounek Sugar Baby. Všech pět zatím nasazených květů je samčích, na samičí je zatím času dost. Už je potřeba nachystat finální nádobu a já mám dvě možnosti. Zatím jsem se nerozhodla, zda koupím kanalizační trubku s hrdlem o průměru 160mm a výšce 1m, nebo vytvořím válec z bílé nopové fólie. Ta trubka je setsakramentsky drahá, zatímco nopovky mám doma dostatek.

Na paprikách už se objevila spousta plodíků a taky bohužel mšice. Kde se tady ta hnusná havěť vzala? Loni jsem si lebedila, že jsem po celou sezónu nepotkala žádného škůdce a letošek začal záplavou smutnic a nyní mšice. Naštěstí jsem měla zrovna cibulový výluh a tak jsem v něm namočila štěteček a mšíce odstranila. Zatím jich je tedy jen pár, ale budu ve střehu.

2 thoughts on “14. březen 2022”

  1. Přesně jak píšeš,nejdříve smutnice v koupeném výsevním substrátu a teď mšice na paprikách i u nás… 🙁
    Některá rajčata už vykukují, ale na foto to ještě není .

  2. Já jsem měl vloni mšice i na rajčatech. Myslel jsem, že to není možné, že je rajčata odolají a zpočátku jsem to podcenil. A pak jsem se jich už nezbavil. Byla červené a obrovské, snad nějaký druh kyjatky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *