Trpaslíci

18. ledna jsem vysela deset dwarf, tedy trpasličích odrůd rajčat. Rostliny jsou to velmi kompaktní a tak mi nezaberou na parapetu moc místa, už je tam téměř obsazeno. Po dvou semínkách od odrůdy jsem umístila do proložky od vajec. Klíčivost se ukázala být velmi dobrou a až na dva případy vykoukly všechny rostlinky. Ty zbylé dvě jsou jen po jednom kuse.

Ihned po narovnání děložních lístku jsem mimina přesadila. Namíchala jsem velmi lehoučký, vzdušný a přiměřeně výživný substrát. Zeminou jsem naplnila malé květináčky a do každého vytvarovala vajíčkem jamku. Velmi opatrně jsem čajovou lžičkou vyjmula z plata kompletní mini baly a něžně položila do připravených důlků. Lícovalo mi to dokonale. Rozpustila jsem malinko sněhu a vodu mírně zahřála. Vodou jsem naplnila 20ml injekční stříkačku a pomalinku, po kapkách jsem rajčátka zalila. Nechtěla jsem si zeminu umlátit. Viditelně spokojené rostlinky jsem umístila pod 30w  grow světlo.

Viděla jsem v Tescu moc pěkné hranaté květináče a byly docela cenově přijatelné. Mým trpaslíkům by velmi slušely. Původně jsem jim chtěla věnovat bílé nopové válce, ale ty mají zbytečně veliký objem a budou velmi potřebné jinde.

3 thoughts on “Trpaslíci”

 1. Zdravím Vás.
  Mohu se prosím zeptat, zda takto brzy přesazujete i papriky, nebo jenom rajčata.
  Nečekáte na pravé lístky?
  A druhá otázka zní, z čeho si mícháte substrát, případně v jakém poměru – orientačně, tedy pokud to není tajemství 🙂
  Děkuji Petr

 2. Zdravím Petře.
  Ve stadiu děložních lístků pikýruji rajčata i papriky a důvod jsem popsala v příspěvku První pikýrování.
  Substrát momentálně míchám z kompostu, zeminy nahrabané v našem lesíku, kokosového substrátu, popela za dřeva, někdy přidám drcené vaječné skořápky a pokud mám tak drcenou sušenou kůru z citrusů. Míchám od oka až je mi substrát sympatický. Protože hodně využívám služeb spřátelených hub a to hlavně Trichodermy, tak jí jako mlsek přidám nastříhané sušené banánové nebo cibulové slupky.

  O míchání substrátu jsem psala v článku Dotazy-home made mix a taky Péče o kořeny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *