7. leden 2022

Kráčela jsem zamyšleně na poštu a něco mně vyrušilo. Těsně vedle cesty trůnily nádherné čerstvé krtince a mě zaujala jejich barva, byly černé jako uhel. Hromádky v přilehlé zahradě, a že jich tedy bylo, měly mnohem světlejší hnědou barvu. Vrátila jsem se pro kyblík s lopatkou a část onoho krásně tmavého pokladu jsem si donesla domů.

Vzhledem ke skutečnosti, že pěstuji spoustu rostlin v nádobách a to docela objemných, je moje spotřeba substrátu astronomická a každá kvalitní příměs se velmi hodí. Momentálně jsem rozhodnutá už nikdy žádný hotový substrát nekoupit a vše si namíchat z vlastních ověřených zdrojů. Můj poslední nevelký pytlík zakoupené zeminy byl totálně zamořený smutnicemi a ty mi denně cuchají nervovou soustavu. Odskákaly to chudinky okurky a záplavu těch odporných otravných tvorů se snažím eliminovat žlutými lepovými deskami. Rajčata a papriky jsou v pohodě, protože na ně už naštěstí ten hnus nevyšel. Koupila jsem těm muškám coca-colu, která obsahuje pro ně nepříjemné éterické oleje, a okurky zaleju.

Loni v lednu jsem vysela svoje první semínko okurky Minisprint pro pěstování doma na okenním parapetu. Výsledek mého snažení mě nadchnul.  Úroda byla skvělá, rostlinka na okně spokojená a navíc vypadala docela dekorativně. Tak jsem vysela dvě semínka odrůd Kalimero a Pony, obě spořádaně vyklíčila a rostlinky si včera poprvé ve své kratičké existenci užívaly odpoledního sluníčka. Okamžitě chytly sympatickou tmavě zelenou barvu. Oba Minisprinty vypadají luxusně, ačkoli už jim dávno nepřisvětluji. Jednu pidi okurku už jsem nedočkavě snědla a byla boží.

2 thoughts on “7. leden 2022”

  1. Dobré ránko. Okurčičky ti kvetou parádně! Bála bych se, že po té coca-colové zálivce rostlinky umřou. Máš ověřené, že jim to neublíží?

  2. Ahoj, zálivku colou mám bezpečně vyzkoušenou. Musí se ředit v poměru 1:3 a je to v pohodě. Zvítězila jsem tak nad smutnicemi, které se mi kdysi nastěhovaly do truhlíků s jahodama. Vzalo to i nějaké lepkavé mšice, které se usadily v jahodnících těsně u země.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *