11. prosinec 2021

Bělostný sníh v kombinaci se sluníčkem to byla včerejší světelná smršť. Já jsem si nasadila tmavé brýle a rostlinky na okně se radostně koupaly ve světle. Kéž by takových dní bylo více. Okurka Minisprint už má pět květů.

Domácí pěstování okurek se mi daří a baví mě to hodně. Včera dorazil balíček se spoustou semen a byly tam dvě odrůdy, které mám v plánu přidat k osvědčenému Minisprintu.  Odrůda Kalimero F1 je mikro hadovka. Jde o raný partenokarpický hybrid s vysokou násadou, za jedním listem bývá i 5 chutných plodů, které jsou 10-12cm dlouhé, tmavě zelené a hladké.

Odrůda Bush Champion F1 má kompaktní růst, je vhodná do nádob, ale po nasazení květů potřebuje opylení, vyžaduje přítomnost včel. Plod je 20-25 cm dlouhý, tmavě zelený, křehký a chutný. Tyto okurky vysadím do nádob a starat se o ně bude máti. Několik exemplářů předpěstuji tak, aby byly hezké v polovině dubna, kdy má máti narozeniny. Dostane je jako dárek.

Vůbec jsem neměla v plánu rozšířit sortiment paprik, ale objednávala jsem semínka zeleniny no a při listování katalogem jsem narazila na žlutoplodé odrůdy a ty já nemám. No tak teď už mám. Hodně jsem zvědavá na mini papriky Midas. Mají mít vysokou násadu plodů a já jimi nahradím španělskou svačinovou papriku ze semínek koupených plodů. Možná budu pěstovat obě a přidám pro porovnání Hamík. No a už mi zase chybí místo.

3 thoughts on “11. prosinec 2021”

  1. Bush Champion jsme pěstovali (v nádobách), ale docela nám hořkl… tak teď místo něj pěstujeme v nádobě partenokarpické nakládačky. Jsou sice menší, ale zato chutnější. A plodí dost rychle a vydatně 🙂

  2. No tak jsi mě zrovna nepotěšila. Loni jsem měla nějakou odrůdu, která měla všechny plody hořké a to jsem se fakt snažila. Nehořké byly až ty hodně pozdní na podzim. Tak jsem dospěla k závěru, že jim vadilo horko.
    Dám tedy nádoby s tím Bushem do polostínu.

  3. A tak zase nebyly to ty nejvíc hořké okurky, které jsme kdy měli 🙂 Takže pokud budou mít lepší péči než ty naše, tak na tom třeba budou líp 🙂
    Já ale prostě radši nehořké… jako úplně nehořké… takže pěstuju už jen ty „geneticky nehořké“.
    Vlastně kecám – loni jsem pěstovala ještě asijskou hadovku (výborná, křupavá, nehořká, ale plodnost u nás nic moc) a pak jsem zkoušela venkovní bulharskou hadovku Gergana z permaseminka.cz – a do té půjdu letos zase (hodně plodů, bez hořkosti a plísni odolávala déle než ostatní).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *