8. srpen 2021

Je neděle a prší. Pršelo už v noci, ale rozumně, takže mně to nevyhnalo z mého venkovního ubytování a vzbudila jsem se tentokrát v suchém oblečení. Nebude tedy možné pracovat venku, páč je zataženo patrně na celý den. Nevadí, práce mám až nad hlavu.

Začínám chystat semínka podle došlých objednávek. Semena beru vždy z prvního vijanu a z plodu, který je nejblíže stonku, pokud je semínek málo, tak beru postupně další plody. Květenství se snažím ochránit před nežádoucím opylováním a za tímto účelem si schovávám síťky od citronů a mám nějaké pytlíky ze staré záclony. Nabízený ruský mix jsem navíc kompletně vysadila do skleníku, kde kvetl brzy na jaře za uzavřenými dveřmi. Loni rozesílaná semínka jsem taky vysela a vyrostlo přesně to, co mělo.

Semínka je potřeba nechat řádně prokvasit, zbaví se gelu a hlavně případných zárodků chorob. Takže se mi momentálně hodí každá menší sklenička s uzávěrem.

Některá rajčata a to hlavně cherry odrůdy díky obrovské porci obdržené vody popraskala a tak jsem je všechny nacpala do mikrotenových válců, které se používají pro výrobu tlačenky. Používám je třeba na maliny nebo ostružiny a jsem s tímto řešením spokojená. V mraznicče jim bude dobře. Naplnila jsem kupodivu jen jeden sáček, takže to s tím praskáním není tak tragické, jak jsem si původně myslela.

Pokud by se zcela náhodou po těchto deštích dostavila plíseň, tak by mě to už nepoložilo. Rajčata tak bohatě plodí a zrají, že už jsem si jich užila dostatečně. Prevenci jsem letos odflákla a rostliny postříkala jen jednou a to výluhem z přesličky. Už v tuto dobu můžu konstatovat, že jsem s letošní rajčatovou sezónou nadmíru spokojená.

Tak s tím celodenním  zatažením jsem se sekla, svítí sluníčko.

 

7 thoughts on “8. srpen 2021”

 1. Dobré ráno,
  jak se u Tebe objednávají semínka rajčat – kde se dají zjisit podrobnosti? Co nabízíš a za jakých podmínek? Cena?
  Díky, ráda bych obměnila klasický repertoár.

 2. Já nabízím tři tématicky ucelené mixy a to Cherry, Ruský a Exotický. V každé sadě jsou tři semínka od odrůdy a odrůd je deset. Cena je 120 korun za jeden mix včetně poštovného. Mixy prezentuji na facebooku, ale můžu je dát i sem. Jinak si můžeš vybrat, jaká rajčata se Ti na mých stránkách líbí a domluvíme se.

 3. Super, něco vyberu, případně se poradíme!😃
  Pošlu Ti na mail fotky Tvých rajčat, jestli mi přiřadíš názvy. Ale až budu mít čas…
  Díky, ahoj

 4. To víš, jsem v důchodu… :))
  Ale také jsem spokojená s úrodou rajčat, teď uvařím lečo de luxe, něco do mražáku a sousedé si libují…
  Mám radost a těší mne to! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *