1. srpen 2021

Je zataženo a malinko prší, něco napršelo i v noci a v předpovědi na dnešní neděli jsou dokonce bouřky. To málo spadlé vody nebude na zalití stačit, ale rostlinsvo a mě to každopádně osvěží. Pokud je taková situace i v Břeclavi, dovedu si představit, jak na to zareaguje Mirek a to mi vyvolává úsměv na tváři 🙂 🙂 A smích je velmi prospěšný pro moje zdraví.

Den je to jako stvořený k odpočinku a ke čtení. Jenže já jsem už dočetla Království od Nesboa a jsem nadšená. Autorovi se klaním a má můj obrovský obdiv. Taky bych chtěla umět tak psát, ten člověk je génius. Knížek mám k dispozici spoustu, ale po takovém zážitku si musím dát pauzu, abych to všechno vstřebala. Navíc nemám ve svém psím kotci, kde hodlám spát až do prvních mrazů, zavedenou elektřinu a tak si nemůžu na čtení večer přisvítit. Vyřeší to prodlužka a nějaká lampička. Bude se to asi líbit komárům, kteří se zatím v tom suchu u nás nevyskytují.

Po probuzení mám výhled na svoji nádvorní partu rajčat, která je úžasně obalena plody. Na tak bohaté vijany, jaké letos předvádějí všechny cherry odrůdy, je radost pohledět. Velmi snaživá je odrůda Valdo od firmy SEMO a krásně plodí rovněž Datlo. Dnes začnu cpát nějaká rajčata do mrazničky, pokud ovšem najdu mezi malinama nějaký prostor. Mezi rajčaty se jako anakonda vinou šlahouny dýně a na nich svítí spousta plodů. Příští rok si opět počkám na nějakou samovolně vysemeněnou rostlinku a s výsevem a předpěstováním se nebudu zatěžovat.

Přeji všem krásnou neděli a lidé Čtěte !!

6 thoughts on “1. srpen 2021”

  1. Tak to je vážně k vzteku. Neustále je sucho jak na Sahaře, hic, že člověk hledá na zahradě ten největší stín, aby vůbec přežil a příjde finále debla na olympiádě a je bouřka. Vypadl internet i satelit a já jsem viděla kulové. Až to holky vyhrály, bouřka odkráčela a signál se obnovil Moje nervy !!!

  2. Ahoj,
    takže moje reakce zní: Ten píp mokrý píp je už zase tady. Včera chcalo už v noci na ráno, dnes od noci už několik hodin. Jel jsem ráno po dálnici od Břeclavi do Hustopečí a průtrže, hromy, blesky, stěrače to nebraly, v Hustopečích skoro nic.
    Nemám obavy že to zem nepobere, ale pokud voda obalí dlouhodobě listovou plochu, tak to začne ptraskat všechno. Začala melounová sezona ve skvělé kvalitě, ale když ti prší do huby teče sopel z frňáka, tak je chuť spíše na teplou postel s patřičným „ochucovadlem“. 😉
    M.

  3. No, u nás je voda spíš vroucí přání, než aby vážně byla. Ano sice sprchlo, ale 13mm ten deficit v zemi nesmaže ani náhodou. Jani, nám telka šla, měla jsi zaskočit 😉 (mamka taky vzteklá volala :-)) )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *