Pink Siberian Tiger

Tato odrůda aspiruje na titul nejkrásnějšího rajčete letošní sezóny. S tak nádhernou růžovou barvou jsem se zatím u žádného rajčete nesetkala. Odrůda je to kupodivu americká.

Vysela jsem dvě semínka a mám tedy dvě rostliny. Jedna roste ve skleníku a na rozdíl od některých kolegů nemá problém s množstvím plodů. Rostlina venkovní je plody doslova nacpaná. Plody začaly zrát přesně ve stejnou dobu jak ve skleníku tak venku. Nepozoruji žádné choroby, rostliny jsou mohutné, listy veliké a zdravé. Venkovní rajčátka jsou výrazně tmavší. Rajče je to velmi těžké, na omak pevné a hodně masité. V komorách je bohužel jen velmi málo semen a já už jsem je naslibovala kdekomu.

Ochutnala jsem zatím jen plody skleníkové a jsem velmi spokojená. Chuť je velice příjemná a taková růžová. Neskutečně krásné, atraktivní, zdravé, odolné, velmi úrodné a chutné rajče. Jsem nadšená!

Ovšem chuť těchto rajčat sklizených z venkovního záhonu je úplně někde jinde.

6 thoughts on “Pink Siberian Tiger”

  1. Pani Podloucka,chtela jsem se zeptat, kolik vyjanu nechate,nebo spis na kolik kg pestujete ty velkoplode odrudy? Treba tento Pink Siberian Tiger? Nekde ve vasem clanku jsem cetla,ze pestujete na kvalitu a ne tak na kvantitu, kolik cca kg plodu ziskate z teto roslinky? Dekuji.

    1. Byla doba, kdy jsem zvážila každé rajče, které jsem sklidila a vedla si přesnou statistiku.Pokud rostlina nedala minimálně 5kg plodů, tak byla vyřazená ze sortimentu.

      Doba se ale změnila a já takto ždímám jen odrůdy na sušení a z těch dokáži vytáhnout i 15 kg plodů na jednu rostlinu. Jsou odrůdy, které pěstuji pro radost a kochání se jejich krásou a to je právě Pink S. Tiger. Nicméně mně tato odrůdy výnosem mile překvapila a odhadovala bych to tak na těch 5kg. Letos to bude mnohem horší, velmi vysoké teploty způsobily, že pyl byl neaktivní a spousta květů tak opadla.

      1. Dekuji moc za komentar 🙂 Dnes jsem prave konzultovala ve skupince ,,pestovani rajcat,, to padani kvetu, ale nezminila jsem se, ze se mi to deje prave u teto odrudy pink tiger. Myslela jsem,ze je to malo pohnojene,ale asi to taky bude tema vysokyma teplotama. Deje se mi to jen u teto mozna jeste neco malo spadlo jeste u jedne masite odrudy,jinak cherry rajcatka jsou zatim v pohode 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *