30. červenec 2021

Všechny moje kamarádky jsou něčím velice důležitým zaneprázdněné a tak jsem si udělala ochutnávku cherry rajčátek jen pro sebe. Rostliny rostou v bílých nopech na dvoře, kde je permanentní výheň. Sluníčko zde svítí po celý den a hřejivé paprsky se odrážejí od stěn budov. Snažím se stíhat zalévání, přesto už začínají žloutnout a usychat spodní listy. Rostliny už tyto listy stejně nepotřebují, spodní vijany jsou kompletní a nebo už dokonce sklizeny.

Díky tomuto stanovišti jsou rajčátka až extrémně vychucená. Klasicky výborné je Vaše Blahorodí a Sladká Fontána. Stálicí co se týká produkce i chuti je ruský hybrid firmy Partner Věra a letos jsem k ní přidala dvě stájové kolegyně a to Iru a Elizabet, holky se snaží hodně. Skvělou ovocnou chutí překvapí Oranžová fontána a vynikající je i Malinová fontána. Všechny tři Fontány od ruské firmy Poisk jsou vynikající a už mi do sbírky chybí jen ta poslední a to Měsíční fontána se žlutými plody.

Zcela nečekaně mě doslova posadilo na prd… ochutnání jiné odrůdy. Datterino každým rokem v ochutnávkách vítězí, nebo je na stupních vítězů. Od jeho tmavé varianty Datterino Nero jsem nic moc nečekala. S chutí tmavých cherry odrůd jsem nikdy nebyla spokojená, ale tohle je tedy nečekaná a překvapivá pecka. To rajčátko chutná doslova nadpozemsky a já zírám. Pořád ochutnávám další a další plody a nemůžu se té chuti nabažit. Excelentní!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *