14. červenec 2021

Večer jsem seděla na svém oblíbeném křesílku na dvoře s výhledem na část zahrady. Na pozadí nádherného stromu Gingko biloba se vyjímá můj skromný květinový koutek. Nádherná je juka, krásně mi vykvetl oleandr a o darované surfinie se taky snažím zodpovědně starat. Už dvakrát jsem dostala od Pavla kanystřík plný zkvašených holubinců a tato komodita dělá s rostlinami zázraky. Až vyvedou holubi mladé a bude možné holubník vyčistit, mám slíbený celý pytel tohoto vzácného materiálu.

Ve skleníku jsem se konečně dočkala spousty plodů na cukrových melounech. Už jsem je podezírala z úmyslu zaplnit celý prostor pouze hromadou lián a listí. Nevím, do čeho budu plody uvazovat, patrně požádám o vyřazené podprsenky všechny členky rodiny.

Na dvoře v bílém nopu mi roste krásné rajče. Rostlina brzy ukončila růst, plody jsou docela veliké a bude to jisto jistě biftek, barva bude nějaká světlá. Jde ovšem o zradu. Mělo to být modré tyčkové cherry rajčátko Smurfinika. Není tyčkové, modré ani cherry. Omyly patří k životu a tentokrát není zcela výjimečně na mé straně. Tentokrát se mi jmenovky nezamíchaly.

Je něco po deváté a právě se nad náma přehnala bouřka, pro dnešek mám zalito.

2 thoughts on “14. červenec 2021”

  1. Jani a nemala si tú Smurfinku v originál sáčkoch od nejakej ruskej firmy? Ja mám niečo podobné z Croatianseed , ale pod názvom Dancing With Smurf. Mám 3 rastliny, všetky sú tmavé cherry – jednu v mopovej ohrádke- je nádherná bujná- už má cez 2m, druhá sa tlačí v skleníku, plody o niečo menej vyfarbené, lebo je dosť v tieni, tretia sadená zo zálistku je vonku v zemi a nechávam ju na 5 výhonov. Chuť výborná, sladká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *