18. duben 2021

Včera jsem měla „salátový“ den. Venku se díky obrovskému mokru a nepříjemně nízkým teplotám nedá nic dělat, tak si zeminu donesu v kyblíku domů do chodby, přesazuji a dělám tam binec. Ve skleníku nemám pro takovou činnost místo a v zimovišti citrusů je taky přecpáno a docela zima. Musela bych si zatopit.

Mám radost, že mi z poměrně starých semínek salátu, který jsem si kdysi objednala z Ukrajiny, vyklíčilo alespoň těch deset jedinců tak akorát do sadbovače. Salát je to nádherný, obrovský a moc dobrý. Nechám jednu rostlinu dojít až do květu a seberu si semínka. Uvidím pak, co mi z nich vyroste. Patrně opět salát 🙂

Rostlinky salátu Little Gem pokročily v růstu a přesunuly se z velikosti mikro do velikosti mini. Původně jsem chtěla misku s výsevem zahodit, ale ona v ní vyklíčila ještě spousta semínek a tak jsem zachránila dalších 24 kousků. Paráda! Po kontrole stavu kořenů jsem zjistila, že kostičky sadbovače už jsou slušně prokořeněné a bude potřeba co nejdříve salát přesadit. Kam? To netuším. Chtěla jsem ho vysadit pod můj nový tunel, ale všude je bahno.

Salát Král máje konečně začíná vypadat královsky a já už si nedočkavě nějaký ten lístek uštípnu jako ozdobu do sendviče. Ještě mám v záloze semena římského salátu Gelbus a já je snad dokonce vyseji dnes. Někde jsem měla sáček se salátem „americkým“, který roste do výšky a listy se postupně sklízejí ze stonku. Mohla bych se po něm poohlédnout.

2 thoughts on “18. duben 2021”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *