30. březen 2021

Protože mi ubývá sil a potřebuji mnohem více času k regeneraci mého hodně zkoušeného organismu, tak jsem se rozhodla, že výrazně omezím sortiment mnou pěstovaných plodin. Já bych totiž chtěla mít úplně všechno a to jaksi není reálné. Vyloučila jsem tedy česnek, cibuli, celer a zavrhla jsem taky melouny. Jenže pak jsem dělala pořádek v semínkové krabici a nechala jsem se ukecat. Mám tedy na vlhké papírové kuchyňské utěrce nachystána na klíčení semínka cukrových melounů Halona F1 a Solartur. Přidala jsem taky dvě odrůdy vodních melounů se žlutou dužinou Jánošík a Primagold F1. Mám nějaká vybraná semena z plodů Piel de Sapo a nějakého melounu koupeného v Chorvatsku. Jestli mi to vše vyklíčí, tak to bude mazec. Představu, kam to vše vysadím, ale zhruba mám.

Chtěla jsem splnit slib, že paprikám pořídím nový americký fóliovník, ale šokovala mně délka dodací doby – 60 až 90 dní. V červnu mi už bude toto zařízení k ničemu. Jsem zklamaná. Objednala jsem tedy alespoň 6m dlouhý tunel z nějakého nového revolučního materiálu, uvidíme.

Ze všech druhů salátů mám já nejraději ten římský a to hlavně jeho little variantu. Vysela jsem tedy odrůdu Gelbus a především Little Gem. Moje přísada salátu Král máje je výstavní a já si rostlinky vypěstuji v nádobách nejprve ve skleníku a pak je šoupnu ven, aby v sobě neobsahovaly hodně dusičnanů.

1 thought on “30. březen 2021”

  1. To jsme na tom Jani stejně. Objednala jsem na tip od Mirky skleník a těšila se, jak tam hned příští týden, když ho přivezou vysázím přísady….no pán mi oznámil, že s koronou se lidi asi nudí a všichni objednali skleníky, tolik objednávek prý nikdy neměli, vůbec nestíhají a nejdřív druhá polovina června 🙁 To byla rána, jako když si děcko na Vánoce rozbalí ponožky 😉 Přísady vysazené a netuším, co s nima budu dělat..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *