4. únor 2021

 

 

Mám radost! Veškeré rostlinstvo na mých okenních parapetech vypadá nádherně. Žádné rostlinky se nevytahují, rostou krásně kompaktně a tloušťka jejich stonků vyvolává optimismus pro další růst a skvělou úrodu a to především u paprik. U Minisprintu už jsou vidět mrňavé plodíky a začínají vykukovat ze zeminy první ředkvičky. Zelí tedy zatím nic. Spokojeně vypadají rajčata.

Vždy jsem pěstovala svoje rostlinstvo jen za přírodního světla, ale letos je zatím tak tmavo, že jsem ráda za drobnou investici do zářivek. Včera jsem většinu času věnovala výrobě air-pot květináčků a papriky v nich vypadají božsky. Je s tím docela piplačka, hlavně udělat tu spoustu otvorů je činnost pro velmi trpělivého člověka. To já tedy moc nejsem a tak občas odběhnu ke knize. Zbytků nopové fólie mám dostatek, dobrých knížek taky, takže dnes budu pokračovat.

Objevila jsem sáček s bio chlorellou a rozhodla jsem se, že se s rostlinkami o tento zázrak podělím. Namíchala jsem tedy zelenou zálivku, která by měla způsobit, že rostlinkám přibude v půdě spousta kyslíku a to by se jim mohlo líbit.

Papriky natěsnané v truhlíku už nutně potřebují přesadit a to znamená namíchat spoustu kvalitního substrátu a já budu muset navštívit vhodný hobby market. UNI HOBBY mám hned vedle našeho Alberta, ale tam moji značku nemají, musím si udělat výlet do Zlína a vezmu toho zrovna více. Už mám plnou stránku objednávek na přísadu rajčat, budu muset letos provést výsev na míru, nemůžu si vzhledem k nedostatku místa dovolit žádné přebytky. Kdo neobjedná včas, má letos smůlu. Loni byli všichni s mými rajčaty velice spokojeni a chtějí tedy stejné odrůdy, tak to mají smůlu, letošek je ve znamení novinek.

2 thoughts on “4. únor 2021”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *